39. Oda Pyongyang Nedir?

39. Oda Kuzey Kore Pyongyang Gizli Toplantı Merkezi:

39. Oda – Pyongyang: Büro olarak bilinen ve ciddi bir ehemmiyette saklı bir yer olup Kuzey Kore ülkesinin en gizli tutulan ve çok önemli toplantılarını yaptığı yer olarak bilinmektedir. Kuzey Kore ülkesi zaten son derece gizli bir ülke konumunda olması ile Dünya genelinde meşhurdur. Fakat bu ehemmiyetle önem verilen 39. Oda adeta gizlinin de ötesinde bir yerdir Kuzey Kore için.

39. Oda, Kuzey Kore Kurucu Liderinin Paraları İçin Kurulan Bir Kuruluş Mudur?

Evet, Kuzey Kore’nin kurucu lideri olan Kim II-Sung‘un ölümünün hemen akabinden sonra liderin kalan mal varlığı nezdinde olan paralarını yönetmek için kurulan bir kuruluş olduğu söylenmektedir.

Dünya’da çalkalanan çeşitli söylemlere göre İsviçre ülkesi’nden kaçak para transferleri, sahtecilik, uyuşturucu kaçakçılığı ve ülkenin nükleer faaliyet ve hareketleri gibi gizli saklı işler bu 39. Oda dedikleri mekanda etkin bir çalışma ile yürütülüyor.

Kuzey Kore’de 39. Odaya Girmenin Cezası Ölüm.

Kuzey Kore ülkesi her ne kadar haklarında söylenen yasadışı suç unsurları ile beraber bu iddiaların hepsini yalanlasa da bu 39. Oda ismini verdikleri odaya işi olmayan hiçkimse şans eseri bile dahi olsa girememektedir. Çünkü 39. Odaya girenler için ölüm cezasına çarptırılma gibi bir ceza söz konusudur. Bu uygulanan ceza türünden bireyin aile bireylerine de aynı şekilde uygulanmaktadır.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.