Acı Badem Yağı Faydaları

Acı Badem Yağının Genel Olarak Faydaları:

Acı badem yağı içeriğindeki bulunan bir çeşit maddeler sayesinde meydana gelen öksürükleri normal bir şekilde kesmeye, idrarı çoğaltma ve kurtları düşürmeye,Acı Badem Yağı Faydaları kanın içerisinde bulunan ve insan sağlığını tehdit edecek seviyede olan şekeri düşürürmeye yardımcı olabilen bir şifalı yağ çeşididir.

Ayrıca bu yağ kürü, kuru ve çatlak bir yapıda olan cilt çeşitleri için kullanıldığında maksimum derecede faydalar sağlayabilmektedir. Hayat düzenini ve sağlığını olumsuz derecede etkileyen stres ve yorgunluk gibi etkenleride gidermeye yardımcı olur.

Bayanlarda makyaj öncesi cildi hazırlığı ve sonrasında temizliği, erkeklerin traştan sonra kullandığı zaman ciltlerinde oluşan ferahlık hissi, kuru cilt çeşitlerinde pullanma ve dökülmeyi engellemesi, içerdiği E vitamin çeşidi sayesinde cildin genç kalmasını sağlaması, oluşan kabızlığı giderip rahatlama sağlaması ve son olarak güneş ışığından dolayı oluşan yanıkları tedavi etmeye yarayıcı faydaları bulunmaktadır.

Acı Badem Yağının İçerisinde Ne Vardır?

Acı badem yağının içerisinde sadece saf acı badem yağı bulunmaktadır.

Acı Badem Yağının Kullanım Şekli:

Acı badem yağını günlük olarak 3 kez bir çay bardağı ölçeğindeki suya veya şekerin içerisine 2 damla olacak şekilde damlatılarak tüketilebilir. Bebeklerde meydana gelen kabızlık rahatsızlığında ise, eşit miktarlarda olacak şekilde bal veya pekmez ile karıştırarak 4-5 saat arayla 1 çay kaşığı miktarında verilir.

Acı Badem Yağının Saça Faydası Var Mıdır?

Evet, acı badem yağının saçada son derece faydası vardır. Bu faydalar; saç diplerinde görülen pullanmalar, kök kısımlarda oluşan kepeklenme, saç derisi canlılığı, saç tellerinin güçlenmesi, saçın kolay bir şekilde şekil alması, saç diplerinde görülen enfeksiyonların iyileşmesi ve son olarak sert olan saç tiplerinin yumuşamasını sağlayarak kırılmasını önlemeye yardımcı olur.

Acı Badem Yağı ile Saç Maskesi Hazırlama:

Hazırlamak için Malzemeler:

* 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı
* 1 yemek kaşığı acı badem yağı


Hazırlama Şekli:

Bu yağları verilen ölçeklerle tedarik ettikten sonra, bir kasenin içerisine koyup iyice karıştırın. Daha sonra saçlarınıza fonksiyon şeklinde uygulayıp masaj yapın. Bu karışımı 20 dakika boyunca saçlarınızda beklettikten sonra, ılık bir su yardımı ile kullandığınız şampuanla birlikte iyice yıkayıp temizleyin. Bu kür 2 haftada 1 defa olacak şekilde saça uygulanabilir. Deneyin faydasını göreceksiniz.

Acı Badem Yağının Herhangibir Zararı Var Mı?

Her besinde olduğu gibi acı badem yağıda çok yüksek miktarlarda kullanıldığı zaman zarar verebilir. Zehirlenmelere sebep olur. Kullanmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır. Sağlıklı günler dileriz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.