Acı Çehre Tohumu Faydaları

Acı Çehre Tohumunun En Önemli Faydası:

Bu şifalı acı çehre tohumunun en belirgin ve önemli faydası, bağırsakları uyarıcı ve idrar söktürücü olma özelliğinin yanı sıra, hızlı zayıflamak isteyen, kilosundan şikayetçi olan insanların gözdesi haline gelmiş bir bitki türüdür.


Acı Çehre Tohumunun Kullanım Şekli ve Etkili Faydaları:

Acı çehre tohumu bitkisi akdiken ağaç tohumu olup, halk arasında da acı çehre olarak bilinmektedir. Acı çehre’nin yaprak kısımlarının uzunluk dereceleri, 4 ile 9 santimetre arasında değişiklik gösterebilmektedir. Acı çehre bitkisinin sap kısımları ise, 6 mm ile 25 mm arasında değişikmekte olup, ayrıca dikenli bir bitki türüdür. Acı çehre’nin çiçeklenme dönemi Haziran ayı içerisinde gerçekleşirken, bitkinin meyve kısımları ise Ekim ayında olgunluk dönemine gelmektedir.


Bağırsakları Çok İyi Çalıştırma Yeteneğine Sahip:

Acı çehre tohumu
özellikle bağırsakları çok iyi çalıştırmasıyla bilinen bir bitkidir. Kabızlık giderme özelliği, bağırsakları yumuşatıcı ve idrar söktürücü özellikleri bulunmaktadır. Modern tıpta da acı çehre bitkisi güvenle kullanılmaktadır. Son yapılan araştırmalara göre acı cehre meyvesinden hazırlanan özel ekstre çeşidinin kanser hücrelerinin büyümesini engellediği sonucuna varılmıştır.


LÜTFEN DİKKAT!…

Acı çehre bitkisi
nin ishal gibi yan etkisi olabilir. Bu oluşabilecek durumda midenizin ne kadar hassas olup olmadığı ile ilgili bir durumdur. Bu bitkiyi kullanırken yapmanız gereken şey bolca su tüketmek olacaktır. Yoksa vücudunuzunda dengeli olan su dengesi aniden bozulabilir.Acı Çehre Tohumunun Diğer Faydaları:

Bu mucizevi bitki, hücreleri yenileme ve cildi sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Ayrıca kolesterolü etkili bir şekilde dengeler, idrarı söktürür prostat ve böbrek hastalıklarına faydalıdır. Bağırsaklarda gaz oluşumunu azaltır ve buna bağlı olarak şişkinlik şikayeti olanlar için son derece yararlıdır.

Acı çehre‘nin cildi sıkılaştırma özelliğine sahip olduğu için de zayıflama esnasındaki oluşan deri sarkmalarını ciddi derecede engeller. Gaz giderici etkisi ile de karın bölgesindeki şişkinliği ve hazımsızlığı tamamıyla giderme özelliğine sahiptir.


Acı Çehre’nin Bilinen Diğer Yararları:

Vücuttaki kilo kontrolünü kolaylaştırıp sağlamaya, kilo vermeye, ayrıca yağ kaybını hızlandırmaya, yağsız kas kitlesini arttırmaya, daha az beslenerek daha zinde ve güçlü kalmanıza, diyabetiklerde kan şekeri ayarını düzenlemeye etkili bir şekilde yardımcı olur.

LDL-kollesterolünü azaltmaya, iyi huylu HDL-kollesterolünü yükseltmeye, rahatsızlık veren kabızlığı önlemeye, hazmı kolaylaştırmaya ve şişkinliği gidermeye, vücuttaki birikintileri eritmeye, yardımcı olan şifalı bir tohumdur.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.