Adolf Hitler Kimdir?

Adolf Hitler Kimdi ve Amacı Neydi?

Adolf Hitler 1934-1945 yılları arasında Almanya’da hüküm süren tartışmasız tek diktatördür. Alman Nazi Partisi Lideriydi. Amacı; Yahudilerden kurtulmak ve Avrupa’da hegamonya yani (bir devletin başka bir devlet üzerindeki siyasal ve ekonomik egemenliği)’ni kurmaktı.

Adolf Hitler ve Eşinin İntihar Kararı;

Döneminde Almanya endüstrisi önemli bir ivme kazanmış ve korkunç boyutta silahlanmıştır. 6 milyon Yahudi olmak üzere 17 milyonu aşkın insanın ölümüne neden olmuştur. Savaşın sona ermesinin ardından Almanya‘nın yenilgisinin kesinleşmesi üzerine, ümitsizliğin de iyice artması, Adolf Hitler‘in 30 Nisan 1945’te Berlin’de eşi Eva Braun‘la birlikte intihar etmeye iter.

Kendilerini bir odaya kapatırlar ve önce karısı Eva Braun içinde siyanür bulunan bir kapsülü ısırır ve zehir saniyeler içinde bütün vücuda etkisini hızlı bir şekilde gösterir, hemen ardından ise Adolf Hitler de bir siyanür kapsülünü ısırır ve eş zamanlı olarak tabanca ile sağ şakağına ateş eder. Kendi isteği doğrultusunda Führerbunker bahçesinde benzin vasıtası ile cesetleri bombaların neden olduğu bir çukura yerleştirilip ateşe verilmiştir.

Hitlerin Cesedinin Yakılma Sebebi;

Hitler’in cesedinin yakılmasını istemesinin sebebinin Sovyet ordusu tarafından yakalanıp teşhir edilmek(açığa çıkarılmak) istememesi olduğu söylenmektedir.

Rus Güçlerinin Cesetlerin Yerini Değiştirmeleri;

Rusya güçleri içeri girip cesetleri bulduğunda ise diş kayıtlarıyla yapılan otopsi sonucunda teşhis edilen Hitler‘in ve Eva Braun’un ceset kalıntıları, bir çeşit türbe vaziyetini almalarını önlemek için bunlar bir süre dolaştırıldıktan sonra, gizli Sovyet departmanı SMERSH tarafından Magdeburg’daki yeni başmerkezlerinde defn edildi.

1970’lerde Cesetler Tekrardan Toprağın Altından Çıkarılıp İmha Edildi.

4 Nisan 1970’de bir Sovyet KGB ekibi tarafından, Magdeburg’da SMERSH’in tesisinde bulunan mezarlıktan Hitler ve Braun‘un gömülü olan ceset kalıntılarını çıkararak tamamen yakıldıktan sonra külleri Elbe Nehri‘nin bir kolu olan Biederitz nehrine döktüler.

Hitler’in ölümünün ardından komutanlık yaptığı orduya yıkıma devam etmeleri için emirler bırakmış ve vasiyetnamesinde diğer NSDAP liderlerini görmezden gelerek Karl Dönitz‘i Almanya Cumhurbaşkanı olarak ve Joseph Goebbels‘i de Almanya Şansölyesi olarak göstermişti. Bunlara rağmen Joseph Goebbels ve eşi Magda Goebbels de 1 Mayıs 1945’de intihar etmişlerdir.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.