Afrika Gri Papağanı ve Özellikleri

Kuş Türünün Beslenme ve Barınma Şekli;

Bu kuş çeşidinin topak türünde olanlara, meyve ve yeşil gıda türleri ile güçlendirilmiş kaliteli papağan karışımı gıdası verilebilir.

Bu papağan türü gürültüyü bir hayli seven türlerdendir. Bununla birlikte kuşhane veya evinizin uygun gördüğünüz bir yerinde keyifli bir şekilde barındırabilir ve yetiştirebilirsiniz. Bu yetişkin kuş türlerinin, kuşhane ortamında uysal vede miskin olmaları beklenmemelidir. Bunlar bu ortamlarda gayet agresiftirler.

Eğer değişken iklimli bir yerde yaşıyorsanız, yetiştirdiğiniz papağanınız da kış mevsiminde dışarıda kalmaya alışkın değil ise, yaşayacağı ilk kış mevsimi için ılıtılmış (biraz sıcak tutulmuş) bir kuş odasına koyulmalı ve burada kış mevsimi boyunca büyütülmelidir.

Kuş Türünün Sahip Olduğu Temel Özellikler;

En popüler ve en çok bilinen, yetenek becerisi bakımından da en yetenekli papağan türünden bir tanesidir. Ev ortamında beslenen Afrika grisi türü, geçmiş zamandan sayıları artarak bir hayli çoğalmışlardır. Bu tür gün geçtikçe çoğalmaya da devam etmektedir.

6 Ay İçinde Konuşabilme Yeteneğine Sahip.

Eğer ev ortamında yetiştitmek istediğiniz bir kuş türü arıyorsanız, bu tür genellikle iyi ve özenle seçilmiş, elde yetiştirme ve yetiştirmeye yatkın bir kuş anlamına gelmektedir. İşte, bu Afrika gri papağanı kuş türü, sizin için harika bir arkadaş olabilme yeteneğine sahiptir. Üstelik siz bu papağan türünü aldıktan hemen sonra yaklaşık 6 ay içinde konuşmaya başlayabilme yeteneğine sahiptir.

Kuş Türünün Üreme Şekli;

Bu papağan çeşitlerinin Çiftlerine sağlam bir folluk (kanatlı cinslerinin yumurtlaması için hazırlanmış, içinde fol bulunan yer.) verilmeli ve hazırlanmalıdır. Afrika gri papağan çeşitlerinin çoğaltımında uygunluk durumu çok önemli bir etkendir. Daha önce birbiriyle yuvalamış ya da vakitlerini bir arada geçirmiş ve gagaları ile birbirlerinin tüylerini düzelten çift papağan çeşitlerini seçmek gerekir.

Bu erkek papağan kuş türleri, bazen daha koyu renkte olan sırt kısımları ile fark ve ayırt edilebilir. fakat bu farklılıkta olan kuş türlerinin aynı zamanda kökenini yani geçmiş ırkını gösterir. Bu türleri üreme zamanında, çift olanları ayrı bir yerde barındırmak ve beslemek iyidir.

Hayvanseverelik hobisine sahip olan insanlar bu kuş türünü beslemek ve yetiştirmekten bir hayli keyif alacaklardır.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.