Ahududu Çayı Faydaları ve Yapılış Şekli

Ahududu Çayı Faydaları ve YapılışıNormal hayatta tükettiğimiz çayın haricinde doğa ana bize onlarca hatta yüzlerce bitki çayını bizlere ikram etmiştir. Her birinin bir rahatsızlığa adeta şifa gibi geldiği’de bilinmektedir.

Bizde sizlere aşağıdaki anlatımımız içerisinde bunlardan sadece bir tanesi olan Ahududu çayı faydaları ve yapılış şekli hakkında çok önemli bilgiler vereceğiz. Sizlere tavsiyemiz aşağıdaki anlatımımızı sonuna kadar takip ederek bu bitki çayı‘dan en iyi şekilde faydalanmanız olacaktır.


Ahududu Çayı Faydaları

Ahududu çayı, adeta doğada yer alan bir şifa hazinesi gibi kanı temizliyor, vücut içerisinde birikmiş olan zehirli maddelerin atılmasını sağlıyor. Terletici özelliği ile biriken ve rahatsızlık verici idrarı söktürüyor. Ayrıca kabızlığı’da giderip vücuda mükemmel bir derecede dinçlik hissi veriyor.

Yukarıdaki faydaların yanı sıra mafsal kireçlenmesi, romatizma, nikris, boğaz, bademcik ve göz iltihaplarındada çok iyi etkiler vermektedir. Kansızlık ve verem hastalığında’da çok sağlıklı ve faydalı bir gıda takviyesi işlevini görüyor. Vücutta meydana gelen ateş’i düşürüp şeker ve üre hastalarına’da son derece faydalı bir bitki çayı‘dır.

Dikkat!: Mide ülseri olanların bu çayı asla kullanmamaları gerekmektedir.

Yapılış Şekli ve Kullanımı

Ahududu çayının iki kahve kaşığı ölçeğinde olacak şekilde yaprak kısımlarının taze veya kurumuş hali demliğe konulduktan sonra üzerine 300 veya 400 ml ölçeğinde kaynar su ilave edilerek 5-10 dakika boyunca demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra süzülerek afiyetle içilir. Sağlıklı günler dileriz.


Evet sevgili ziyaretçilerimiz, sağlık açısından çok güzel ve mükemmel faydalarının bulunduğu ahududu çayı faydaları başlıklı yazımızın sonuna geldik. Yazımız hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan ‘yorum ekle’ kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz adamotu bitkisinin faydaları hakkında çok önemli bilgilerin yer aldığı Adamotu Bitkisi Faydaları başlıklı yazımıza’da göz atabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.