Altın Çilek Çayı Faydaları ve Hazırlanış Şekli

Altın ÇilekAltın çilek, patlicangiller familyasına dahil olup çok yıllı olan bir bitki çeşididir. Bu çayın diğer bilinen isimleri ise; inka etiği, yer kirazı, kış kirazı ve son olarakta yer çileği olarak bilinmektedir. Bitkinin anavatanı ise Güney ve Orta Amerika olarak bilinmektedir.

Ayrıca Altın Çilek Form Çayı, bu güne kadar formülüze edilmiş en etkili zayıflama çayı olarak bilinmektedir.

Altın Çilek Genel Özellikleri

Altın Çilek, Dünya içerisindeki bitkilerden lif oranı en yüksek derecede olan bir meyvedir. Altın Çilek lif oranı bakımından kendine en yakın olan meyveden bile 3,5 kat daha fazla lifi içerisinde barındırır.

Altın Çilek bitkisinin içerisinde yer alan bu lifler, insan bünyesi içerisinde net bir tokluk hissi sağlamakta olup aynı zamanda vücut içerisinde su kaybı yaratmadan mevcut fazla olan yağları yakmaktadır. Altın Çilek kasları değil yağları hedef alarak sağlıklı bir şekilde kilo kaybı sağlar.

Bitkinin İçerisindekiler

Altın Çilek bitkisi içerisinde; Biberiye, Ebegümeci, Hibiskus, Kırkkilit otu, Rezene, Kişniş, Tarçın, Karanfil ve Kiraz sapı özlerini içerisinde barındıran bir bitkidir.

Altın Çilek Çayı Yapılış Şekli;

Çayı hazırlamak için öncelikle 1 fincan kaynar suya 1 adet süzen poşet Altın Çilek ilave ederek 5 dakika boyunca demleyin. Daha sonra bu çayı günlük olarak 1 defa aç karnına içiniz. Çayın etkisiyle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.