Altın Göğüslü Mumgaga Kuş Türü

Mumgaga Kuş Türünün Temel Özellikleri;

Minik bir fizik yapısı ve renkler ile dolu olan altın göğüslü Mumgaga kuşu, uzun zamanlardan beridir kuşlara ilgisi olan insanlar tarafından çok beğenilmektedir. Bu kuş çeşidine merak salmış insanlar tarafından başarılı bir şekilde sayısız nesiller halinde üretilmiş olup bu güne kadar geturilmiştir.

Mumgaga kuş türü, genellikle saldırgan bir yapıya sahip değildir. Ayrıca kendisini rahatsız etmeyecek benzer kuş çeşitleri ile rahatlıkla barınır ve yaşamını sürdürebilmektedir. Bu kuş çeşitlerinin dişi olanları ise sık bir şekilde eşlerine yakın durumda bulunurlar, ve yoğun bir şekilde birbirlerinin tüylerini düzeltmekle meşgul olurlar. Bu şekilde birbirleri ile vakit geçirmeyi ve oyalanmayı çok severler. Bunlar boyutlarına göre, altın göğüslü Mumgaga olanı, tüm Mumgaga kuş çeşitlerinin arasında en küçük boyutta ve yapıda olanıdır.


Bu Kuş Türlerinin Beslenme ve Barınma Şekilleri;

Altın göğüslü Mumgaga kuşunun akdarı serpintilerine, yeşil renkli gıdalar ile küçük yapıdaki canlı gıdalardan meydana gelen ve yabancı olan ispinoz yeminin karışımından verilip beslenmesini ve bu şekilde beslenmesine devam edilmesini tavsiye ederiz. Mumgaga kuşu çok küçük bir yapıda olduğu için 1.25 santimetre kare’den daha büyük boyutta olan ağ gözüne sahip olan yerlerde barındırılıp büyütülmemelidir.

Aksi halde kaçmalarına sebep olabilirsiniz. Bunlar, dış kuşhane gibi yer ve mekânlarda yaz dönemlerinde mutlu ve mesut bir halde yaşayabilirse de, sürekli değişken iklim yapısına sahip bölgelerde ılık kuş havası uyumunu sağlamanız gerekebilir.


Mumgaga Kuş Türünün Üreme Şekilleri;

Bu kuş türü üremeye hazır olduğu zaman hemen folluk temin etmek gerekmektedir. Mumgaga türleri üremeler zamanları sırasında, beyaz renkli solucan veya bunlara benzer canlı besinlerden uzak tutulursa, yavrularını ihmal etmek gibi bir yapıları söz konusu olabilir. Bu dönem ve zamanlarda bunlar canlı yemeye çok eğilimli ve iştahlıdırlar. Yeteri kadar besleyici ve çeşitlilikler yaratan yumuşak gıda çeşitlerini kabul etseler de, bu kuş türlerinin aşırı derece canlı gıda isteğinin yerini tutamaz ve karşılayamaz.


Diğer Fiziki Özellikleri;

Bu Mumgaga kuş türlerinin ortalama ömür uzunlukları 8 yıl, boy uzunlukları 9 santim, bilinen diğer adları ise amandava ve subflava olup kuluçka dönemleri 12 gün boyunca sürüp tüylenmeleri ortalama 21 gün sonra gerçekleşir. Dişi ve erkeklerde olan karakterist özellikler ise; dişiler daha mat bir şekilde olup, erkek olanlarda ise kırmızı göz bantları mevcut değildir.

Bu türlerin genç olanlarının gagaları koyu renkli olup tüy yapıları erişkin olanlarda daha mattır. Erkek olanlarının alt yanları dişi olanlara oranla çok daha parlak bir görünüme sahiptir. Dişi olanlar donuk tüy yapısı ile farkedilir. Bunların sık yaşadıkları ve bulundukları yer ise, Afrika kıtasının sahra bölgesinin güney tarafıdır.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.