Altın Örtülü Rosella Kuşu

Altın Örtülü Rosella Kuşunun Temel Özellikleri;

Altın örtülü Rosella kuş çeşidi; Avustralya ülkesinin güney doğu köşesinden ve Tazmanya’dan gelir. Ayrıca bu çeşitler, doğulu rosellanın daha renkli şeklinde olan kuş türleridir. Bu kuş türü, Dünyada var olan avikültüristlerce en popüler olan kuş türüdür.


Kuş Türünün Renk Çeşitleri;

Bu kuş türleri; Yeşil ve sarı renkte olan gövdeye ve kırmızı renkli kafa rengi yapısı olan nadir, ayrıca şaşırtıcı lutino formu da dahil olmak üzere, günümüzde çeşitli renkli form ve çeşitlerinden oluşan kuş türleridir.Kuş Türünün Beslenme ve Barınma Şekli;

Koyu kırmızı renkte olan Rosella kuş türünün benzeri bir diyet verin ve bu diyeti uygulayın. Hazır papağan yemlerinin yanı sıra, taze meyve ve sebzeleri sık sık yedirebilirsiniz. Evcil ve sosyal bir Rosella papağanı siz yemek yerken, yemek masasının bir köşesine veya omuzunuza gelerek yemeklerinizi paylaşmak isteyebilirler. Aynı tipte var olan bu kuş çeşidinin kuşhanelerde yer alanlarıda aynı dayanıklılığa sahiptirler. Çok yaygın olan bağırsak kurtları açısından yeni nesli mutlaka kontrol ettikten sonra sahiplenin. Bu yapacağınız kontrol, parazitlerden kuşhanenizi korumanız için gereken bir davranış olacaktır.


Üreme Şekilleri.

Rosella kuş çeşidine üremede yardımcı olabilmek için, derin bir folluk sistemi ile alt kısmını döşemek ve kemirmesi için yumuşak tahta çeşidi verin. 11 aylık iken üreyebilme imkânı olur ise, 18 aylık olup, yeterince olgun bir duruma erişmeden üremeye asla teşvik edip zemin hazırlamayın. Kuşhaneler ortamında 10 yıldan daha fazla üreme ömürleri mevcuttur. Bu kuş türleri doğal yaşamda çok asabi bir yapıya sahip olup, evde yetiştirmek için çok fazla uygun bir kuş türü değildir.


Kuş Türünün Konuşma Yeteneği;

Rosella papağanı türü konuşma yeteneği açısından iyi ve başarılı olan bir papağan türü değildir. Özellikle sabah saatlerinde yüksek ve rahatsız edici ses tonu ile ötebilirler. Islık ve benzeri sesleri taklit edebilme yeteneklerine sahiptirler. Çok ısrarlı bir eğitim ile ancak güç bir şekilde bir kaç kelime konuşturulabilen papağan türüdür.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.