Astroloji Nedir? Burçlara Nasıl Bakılır?

Astroloji Nedir?Gökyüzündeki cisimlerin konumu ile dünya içerisindeki ve insan yaşamındaki olaylar arasındaki ilişkileri araştırmaya Astroloji denir. Ayrıca Güneş’in, Ay’ın ve Planet’lerin belirli konumları ile aynı zamanda meydana gelen olayları ve bunların etkilerini gözler.

Astroloji Nereden Yararlanır?

Astroloji, Güneş, Ay ve planetlerin belirli zaman aralıklarında gökyüzünde hangi konumda bulunduğunu hesaplayan “Ephemeris“adı verilen cetvellerden yararlanır. Gökcisimlerinin konumu, bu cetvellerden bulunarak kişilerin horoskopları yani (Yıldız Haritası) çıkarılır.

12 Burç Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

12 burç ise Dünya ve Güneş etrafında belirli bir çizgiyi takip ederek yaklaşık olarak 360 derecelik bir ekliptik çemberi oluşturur. Ekliptiğin 30 derecelik eşit 12 parçaya bölünmesi ile 12 burç ortaya çıkmıştır. Örneğin, doğum sırasında güneş 3. burçta ise kişinin burcu ikizler olur.

Burç Hesaplamada Güneş’in Etkisi

Astrolojide Güneşin RolüYıldızlar içerisinde Güneş, en güçlüsüdür. O astrolojide ki belirli bir burçta doğan bir insanın, kişiliğini öylesine renkli bir şekilde etkiler ki, güneşin o günkü durumu iyi hesaplanırsa kişinin özellikleri şaşılacak derecede doğru olarak belirlenebilir.

Bu elekromanyetik titreşimler kişilerin doğdukları burcun, verdiği karakter özelliklerini ömür boyu etkilemeye devam edeceklerdir. Güneş, insanların duygu ve davranışlarını incelerken göz önünde bulundurulması gereken tek faktör olmamakla birlikte, ancak diğer öğeler içerisinde en önemlisidir.

Kaynakça:
https://play.google.com/store/apps/developer?id=FERNUS&hl=tr

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.