Baharat İspinozu Kuş Türü

Baharat İspinozu Kuşu Genel Bilgi:

Baharat ispinozu kuşu, Hindistan ülkesinden Çin’in Anakarasına kadar Asya kıtasının geniş bir alanında uçtan uca kadar yayılırlar.Baharat İspinozu Kuş Türü Aynı zamanda Filipinler bölgesinde sayısız adalarda yaşayan kuş türleridir. Bu kuş türü ismini, doğu bölgesinden Avrupa kıtasına kadar adeğerli bir etkene sahip olan baharatlar ile dönen gemiler vasıtası ile aldığından, ismi baharat ispinozu olarak bu şekilde kalmıştır.

Baharat İspinozu Evcilleştirilebilir Mi?

Baharat ispinozu kuş çeşidi bulunduğu mekan çeşidine göre, farklı tüy ve ölçülerde çeşitleri yer alabilmektedir. Doğada var olan topluluk çeşidi kuşlar ile beraber bu ispinoz gruplarını bir arada tutabilme imkanınız olabilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için bir kaynaktan gelen kuşlar ile başlayınız ve böylece bu kuşların aynı soydan olmalarını garanti edersiniz.

Kuş Türünün Beslenme ve Barınma Şekli:

Bu kuş için akdarı ve kanarya çeşidinde olan yemleri baharat ispinozu kuşunun beslenmesi için gayet uygun bir yapıdadır. Ayrıca canlı gıda ve yeşil gıda çeşitlerini rahatlıkla yiyebilen bir canlıdır. Bir çok mannikinden farklı olarak, canlı gıdaları tercih ederler.

Sene boyunca zaman zaman aralıklarla olacak şekilde ara vererek beslemesini yapın. Yavrulu ve çift olanlarına bol gıda verilmesi özellikle önerilir. Kuş ot çeşidi ve çimen çeşitleri, bu kuş türünün en fazla beğendiği yeşil gıda tarzlarıdır. Tenha yerleri ve Tenhalığı gayet severler. İklim çeşidine bir defaya mahsus alıştırıldığı zaman, korunaklı bir kuşhane içerisinde bütün yıl boyunca rahatlıkla barınabilir.

Kuşun Üreme Şekli:

Bu tarz kuşlar iyi derecede yapılmış bir beslenme düzeni sayesinde çift kuvvetli bir yuva yapabilme yeteneklerine sahiptirler. Erkek olan kuş yuvalama malzemesini toplama sorumluğunu ehemmiyetli bir şekilde üzerine alır. Baharat ispinozu kuş türü yuva yapımında genel olarak yeşil saplı bitkileri tercih eder.

Örnek olarak ince çimen sap kısımlarını kuru malzemeye tercih eder. Tedarik edilebilirse yuvanın iç tarafını tüyler ve yosun dahil olmak üzere yumuşak parçalarla doldurabilir. Erkek baharat ispinozu kuş türü yuvayı yaşam standartları içerisinde inşa ettikten sonra dişisi ile bu yuvada sağlıklı bir şekilde çiftleşip üreyebilirler.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.