Barraband Paraket Kuşu Özellikleri

Aşırı derecede dikkat çekici bir tür olan barraband paraket kuşu,Barraband Paraket Kuş Türü kısa süre içerisinde kuşhane gibi ortamlara alışabilen ve elinizden yem yiyebilen zarif yapıda olan bir kuş türüdür. Barraband paraket kuş çeşidi, doğa içerisinde ne zararlı ne de gürültücü bir yapıda olan kuşlardır.

Yalnız, cazip bir yapı taşıyan huylarına rağmen, aktif olan doğaları ev kuşu olacak bir şekilde ev ortamında tutulmalarına ekseriyetli bir durum ile engel olur. Bunu yapmak yerine ise çift olanları uzun bir kuşhane ortamı içerisinde muhafaza edip barındırırsanız daha iyi olacaktır.

Barraband Parakent Kuş Türünün Beslenme ve Barınma Şekli:

Bu barrabant türünde olan kuşlara sade bir özelliği olan kanarya yemi, akdarı, bir miktar elma ve yeşil gıda çeşitleri ile iyi bir durumda muhafaza etmek için en az 3.6 m uzunluğunda olan bir kuş odasını sadece ona özel tahsis edip verin. Bu kuşlar dayanıklı bir yapıya sahip oldukları için bütün sene boyunca dışarıda barındırılabilme özelliğine sahiptirler.

Yakalanabildiği Hastalık Çeşitleri:

Barrabant parakent kuşları üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı meyilli bir haldedirler. Bunlarda dikkate alınması gereken hastalık türü ise gözlere de etki edebilen mycoplazmosis hastalığıdır. Bu kuşlarda burun tıkanıklığı belirtilerini özellikle gözlemeyi ihmal etmeyin. Bazende farkedilemeyen kafa travma rahatsızlıklarına bağlı olabilen, ani felç durumları gözlenmiştir. Bu rahatsızlık yavaş yavaş ve zaman içerisinde iyileşebilen bir hastalık durumudur.

Üreme Şekilleri:

Bu kuş çeşitleri çift üremeye hazır göründüğü zaman 60 cm’lik bir derinliğe sahip olan ve 20 cm2’lik bir folluk imkanını verin. Üreme şanslarını arttırmak için 2 çifti birbirini görüp duyabileceği bir şekilde barındırmayı deneyebilirsiniz.

Barraband Paraket Kuşu‘nun genç erkek kuşları yaklaşık olarak bir buçuk yaşına geldiği zaman, erişkin tüylenme dönemine kavuşmadan önce kendilerini ötüş özellikleri ile ispat ederler.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

1 thought on “Barraband Paraket Kuşu Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.