Berlin Hakkında Bilgiler

BERLİN;

Şehir Hakkında Kısa Bir Bilgi;

Almanya‘nın başkenti olmakla beraber kentin en büyük şehridir. Berlin, aynı zamanda bir eyalet kentidir. 2. Dünya Savaşı öncesi’nde 4,3 Milyon kişinin yaşadığı belirtilen Şehirde 2008 itibarı ile 3,5 Milyon kişinin yaşadığı da bilinir.

Kent’te Yer Alan Köprü Sayısı;

Berlin kentinde toplamda 1.700 köprü vardır. Bu sayı Venedik kentinde bulunan köprü sayısından daha fazladır.

Şehrin Vazgeçilmezi Tekne Turları;

Berlin şehrine yolunuz düşerse size tavsiyemiz, tekne turu yapmadan dönmeyin. Çünkü şehrin bir çok yerinde ve merkez yerlerinden geçen akarsu geçtileri bulunmaktadır. Berlin’i keşfetme’nin en keyifli yollarından biri şehir’de yer alan tekne turlarıdır.

Açık Hava Galerisi;

Dünya’nın en uzun açık hava galerisi Berlin kentinde yer almaktadır. Gezeceğiniz yerler arasına burayı da eklemeyi ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Şehir‘de yer alan Dünya’nın en uzun açık hava galerisi tam 1.3 kilometre uzunluğunda olduğu bilinmektedir.

Dünya’nın En Yüksek Televizyon Kulesi;

Berlin Televizyon kulesi, Avrupa‘nın en yüksek yapısı unvanını taşımaktadır. Kule tam 368 metre yuksekliğinde ve berlinin tümünü ayaklar altına alan harika manzarasıyla Dünya’nın değişik yerlerinden her yıl 1 Milyon ziyaretçiye rv sahipliği yapmaktadır. Gezilecek yerler arasına bu muhteşem yeri not etmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

Dünya’nın En Zengin Hayvanat Bahçesi;

Şehir’in bir diğer belirgin özelliği ise, Dünya’nın en zengin hayvanat bahçesinin burada olduğu bilgisidir. Hayvanat bahçesi 150 yıl’a aşkın uzun bir suredir hayvan meraklılarına hizmet vermektedir. Çeşitli sayıda canlının bulunduğu bu hayvanat bahçesini de gezmeyi ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.

UNESCO Dünya Mirası;

UNESCO Dünya mirası‘da Berlin kentinde yer almaktadır. Bu Dünya’ca ünlü değerli mirasların tam 3 tanesi şehir’de yer almaktadır. Buda şehrin kültür açısından da zengin merkez olduğunu ortaya koymaktadır. Berlin’de Görülmesi gereken yerler listesine bunu da eklemenizi öneririz.

Yeşil Kent Lakavbını’da Hak Eden Şehir;

Berlin’de doğa bitkilerinede hakkıyla yer verilmiştir. Şehir’in tam %44’ü yeşil alanlardan oluşmaktadır. Buda şehir yonetiminin doğaya verdiği açık biçimde yansıtmaktadır.

Opera Binaları;

Şehir’de üç adet Opera binası bulunmaktadır. Ayrıca üç binada aynı anda temsil sergilenen tek şehir unvanını da taşımaktadır.

Tam 180 Adet Müze;

Berlin’de tam olarak 180 adet müze bulunmaktadır. Yer alan müzelerde, Avrupa’nın tarihinden modern sanat’a kadar bir çok tarihi sergi seçeneği sunulmaktadır.

Moda Meraklıları için Alışveriş Cenneti;

Şehir içerisinde moda meraklıları ve gurmeleri ilgilendirecek bir çok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bunlardan 60.000m2’lik tarihi Kadewe alışveriş merkezi, alışverişiniz için doğru yer olacaktır.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.