Çam Aromaterapisi Faydaları ve Kullanım Şekli

Çam Aromaterapisi Faydaları ve Kullanım Şekli

Çam Aromaterapisi Faydaları ve Kullanım Şekli


Çamın Latincesi (Pinus Palustris) olup kış mevsiminde yaprak dökmeyen iğnemsi yapraklı ağaç çeşitleridir. Bunların ülkemizde 90 kadar türü mevcuttur.

Aromaterapide Kullanımı

Çam, aromatik yağı çok sert, koyu yapıda, kâfur kokusundadır. Antiseptik etkisi bir mevcuttur. Bütün viral enfeksiyonlar, öksürük ve soğuk algınlıklarında, kaslardaki ağrılar ve romatizmal hastalıklarda etkili olan bir bitki çeşididir.

Herbal Terapide Kullanımı

Bu terapide kullanımı, sindirim sistemi rahatsızlıklarından safra kesesi taşları ve ishallerde, idrar yolları iltihaplarında, psikolojik yorgunluklar, solunum sistemi rahatsızlıklarından sinüzitte bütün solunum sistemi iltihabı enfeksiyonlarında, astımda ve bronşitte kullanılabilen bir türdür.

Kozmetikte Kullanımı

Deri üzerindeki ölü hücrelerin temizlenmesi ve terlemede, tonik olarak kullanılabilir.

Kullanım Şekli ve Tarifi

Masaj tarzında, banyoda, buğu şeklinde, lapa tarzında uygulanır. Göğüs ağrılarında ve soğuk algınlıklarında masaj tarzında uygulanır. Kanı hızlandırıcı ve kaslardaki ağrıları giderici etkisinden ve ayaklardaki terlemeyi gidermek için bir kaç damla sıcak suya konulur. Uzun süreli kullanımlarda dilüe edilerek kullanılması gerekir.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.