Cep Telefonu Şarjını En Hızlı Tüketen 5 Uygulama

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının büyük sorunlarından biri de şarjın çabuk bitiyor olmasıdır.


Kullanıma bağlı olarak çoğu telefon bir günde bile bitmektedir. Peki telefon şarjının bu kadar çabuk bitmesine neden olan etkenler nelerdir?

Şarjın çabuk bitmesini önlemek için aklımıza ilk gelen bataryanın ömrünü tüketmiş olması ve yenisi ile değiştirmektir. Fakat masraf yapmadan önce telefonunuzun içeriğindeki uygulamalara bakın. Belki de sorunun kaynağı telefonunuzun arka planında çalışan uygulamadır. Android ve İOS’ta bataryayı en çok tüketen uygulamalar hangileridir?

Yapılan araştırmalara göre son yayınlanan raporda şarjınızın hızla bitmesine neden olan uygulamaları listeledik. Günlük yaşamımızda bu uygulamaları sıkça kullanmaktayız.

Pil düşmanı uygulamaların hangileri olduğunu öğrenmek istiyorsanız telefonunuzun ayarlar bölümünden pil seçeneğine tıklayarak batarya’nızın hızla tükenmesine sebep olan uygulamaları kolayca bulabilirsiniz.

Peki Bataryayı En Çok Tüketen Uygulamalar Nelerdir?
1- Facebook

Facebook

Pil tüketen uygulamaların başında Facebook yer almaktadır. Günümüzde artık telefonlarda önceden yüklenmiş olarak gelen bu uygulama hem pilinizi hızla tüketmekte hem de internetinizi harcamaktadır. Eğer Facebook kullanıcısı değilseniz bu uygulamayı devre dışı bırakın. Fakat Facebook’u aktif olarak kullanıyorsanız en azından işiniz bittikten sonra telefonunuzun arka planından durdurunuz. Buna ek olarak App Store veya Google Play’de bulunan alternatif Facebook uygulamalarını da inceleyebilirsiniz.2- Clean Master

Clean Master

Google Play’de en fazla indirilenler arasında olan bu uygulama, basit bir RAM ve virüs temizleme uygulaması olarak görünse de aslında tam bir pil canavarıdır. Telefonunuzun arka planında sürekli çalışan Clean Master, pil dışında telefonunuzu performans açısından da olumsuz etkiler.

3- Snapchat

Snapchat

Başlarda oldukça yaygın olarak kullanılan Snap Chat sosyal medya uygulaması son zamanlarda kan kaybetmeye başlamıştır. Bu uygulama sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok pil tüketendir. Popüler virüs programı Avast’ın yayınlamış olduğu en çok pil tüketen 10 uygulama içerisinde 4. sırada yerini almaktadır.

XDA ( Mobil yazılım geliştirme programı) üyeleri telefonlarından bu uygulamayı sildikten sonra önemli derecede pil artışı sağladıklarını belirtmişlerdir.4- Google Chrome

Google Chrome

Google’ın web tarayıcısı olan Chrome, birçok Android telefonda yüklü olarak gelmektedir. Bu web tarayıcısı olan uygulama ise RAM tüketimi açısından oldukça fazla yer kaplamaktadır. Chrome’da bir süre işlem yapmanız bile telefonunuzun ısınmasına yol açacaktır.

Yalnızca telefonda değil bilgisayarlarda da fazla RAM alanı kaplamaktadır. Bu uygulamayı kullanmak istemezseniz App Store veya Google Play’den iyi oy almış alternatif web tarayıcılarını inceleyebilirsiniz.

5- Netfilx

Netfilx

Günümüzde oldukça popüler olan dizi ve film izleme platformu Netflix, hem Android’te hem de İOS’ta en çok pil tüketen uygulamalar arasındadır.

Extra Virüs Programları

Telefonunuzun arka planında sürekli olarak çalışan virüs programları, sistem kaynaklarını oldukça fazla kullanmaktadır. Bu nedenle telefonunuzda herhangi bir virüs programı bulunuyorsa bu sadece pil tüketimi açısından değil cihazınızın performansı açısından da olumsuz etkilenecektir.Kaynak: http://www.hangibilgi.com/cep-telefonu-pili-tuketen-uygulamalar.html

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.