Cuma Mesajları 2018

Cuma Mesajları Sözleri 2018

Cuma Mesajları Sözleri 2018

– Sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel, seçilmiş Cuma mesaj ve sözlerine bu sayfadan ulaşabileceksiniz. Sayfa sürekli güncel tutulacaktır.

CUMA MESAJLARI

Yaradan’ın affına, Resül’ün sevgisine, Cennet’in en güzel köşesine mazhar olabilmeniz dileğiyle Cuma’nız mübarek olsun.

****

Allah(c.c.)’ın nuruyla ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin selamı ve şefaat’i üzerinizde olsun. Hayırlı Cuma’lar.

****

İslam gemisi ile cennet sahilinde gül kokulu Resulü karşılamak, sevdiklerinizle cennet bahçelerinde birlikte olmak dilegi ile gönlünüz hoş, kalbiniz imanla dolsun. Hayırlı Cuma’lar.

****

Yeri göğu kudret eliyle ayakta tutan Allah’ım! Bu yazıyı okuyan kulunu karanlıklarda bırakma, dert verme. Dert verip derman aratma. Derdine derman ol. Ona gizli ve açıktan düşmanlık edenleri yanından uzaklaştr. Cennet’ül baki’de habibi’ne komşu eyle. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

****

Rabbim Cuma’mızı hayırlara vesile kılsın dualarımız mübarek beldelerde yapılan dualar arasına ilhak olsun, Cumamız mübarek olsun. 

****

Öğüt verecek insana değil örnek olacak insana ihtiyaç var . Fetva veren çok olur ama takvayla yaşayan zor bulunur . Mevlana Celaleddin-i Rumi (h.z.) Hayırlı Cumalar dua ile.

****

Güzel insanların kalbi toprağa rahmet indiren yağmur misaline benzer, yağdıkça güzelleşir, güzelleştikçe huzur verir. Kalbi güzel insana günün aydın, duaların kabul CUMAN MÜBAREK OLSUN.

****

Mevlana (h.z.)’leri diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar!

****

Ey duam, uç şimdi avuçlarımdan!. Dostlarımın derdine derman için. Hastalığına ve hastalarına şifa için. Sıkıntısı varsa ferahlığı için. Duası varsa kabulü için. Tövbesi varsa affı için. Borcu varsa ödeyebilmesi için. Düşkünü varsa kalkması için. Hayra niyeti varsa amel etmesi için. Uç duam çalınmadık kalp bırakmadan gelme. Hayırlı cumalar.

****

Vefalı insanlar melek gibidir. Görünmez ama gözetler seni. Duyulmaz ama bırakmaz seni. Dokunmaz ama korur seni. Haber dahi vermez ama duasında unutmaz seni. Rabbim vefalı olmayı vefalı insanlarla tanışmayı ve vefalı dostlara sahip olmayı nasip etsin İnşallah. Hayırlı Cumalar.

****

Hayatın Bedeli ölümSevmenin Bedeli fedakarlıkDostluğun Bedeli paylaşmaksa, bugünün Bedeli hatırlamak olmalı, hep aklımda olan güzel insanlara dualarımız ALLAH (c.c.) katında kabul olması dileğiyle. Hayırlı Cumalar. 

****

Kefene sarılmadan önce, bir gönüle sarılmak lazım. Kalp kırmadan önce, gönül almayı bilmek lazım. Ne oldum demeden önce, ne olacağım demek lazım. Yanlışa düşmeden önce, dogru olmayı bilmek lazım. Sevilmeyi istemeden önce, sevmeyi bilmek lazım. Selam ve dua ile, HAYIRLI CUMALAR.

****

Ne güzel diyor Hz. Ömer (r.a.): “Ben derdimi ne dostuma söylerim ne de düşmanıma. Zira, dostum üzülür düşmanım sevinir. Beni en iyi Rabbim bilir, deyip Allah(c.c.)’ıma sığınırım.” Bu günde Allah(c.c.)’a sığınmak ve bağışlanmak dileği ile. Cumamız mübarek olsun.

****

Bismillahirrahmanirrahim sözü indiğì zaman, üzüntü ve keder dağıldı, rüzgar durdu. Denizler sakinleşti, şeytanlar gökten kovuldu. Cenab ı Hak yeminle dedi ki; Besmele ile başlanan her şeyi bereketlendireceğim. Bu gününün bereketinden faydalanan kullarından olmak duasıyla. CUMAMIZ MUBAREK OLSUN.

****

Ey Allah (c.c.)’ım Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin, Sen Sen’den isteyeni geri çevirmezsin, Ey ismi deva, zikri şifa ve itaati zenginlik olan, sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol, sana yönelen kalplerimizi boş çevirme Allah (c.c.)’ım. (AMİN). Hayırlı Cumalar.

****

Dost’tan dosta gider mesaj, kimi zaman selam bildirir, kimi zaman özlem dindirir. Kimi zaman sevgi anlatır. Kimi zaman derdi paylaşır, kimi zamanda unutulmadığını hissettirir. Bak şu mübarek Cuma günü bil ki, yine unutulmadın. Dualarım’dasın. Selam ve dua ile. Cuma’mız mübarek olsun.

****

Sevgili Peygamberimiz(s.a.v.) bir Cuma günü ashabıyla sohbet ederken buyurdular ki: ”Cuma günü mü’min kardeşine hayırlı Cuma’lar demek size cennet kapısını aralayacaktır.” Cennet’in kapısını biraz daha aralamak ve Efendimiz (s.a.v.)’in bir sünnetini daha ihya etmek dileği ile. HAYIRLI CUMALAR!.

****

Eğer bir gün keşke demek istemiyorsanız üç şeyi doğru seçiniz. Eşinizi, işinizi ve arkadaşınızı (Hz. Ali r.a.) HAYIRLI CUMALAR.

****

Güzel bir gülü, güzel bir geceyi, güzel bir dostu, herkes ister, önemli olan gülü dikeniyle, geceyi gizemiyle, dostu tüm derdiyle sevebilmektir. Mevlana(h.z.)’leri derki “Bitkinin güzelliği tohumda, İnsanın güzelliği ise kalbinde gizlidir”. HAYIRLI CUMALAR.

****

****

Hz Mevlana der ki; Kaderimi ben seçmedim RABBIM ikram etti Elhamdulillah. İyiyim desem yalan olur, kötüyüm desem inancıma dokunur. En iyisi şükre vurayım dilimi
belki o zaman kalbim kurtulur. Duam belli, duyan belli, gerisi takdir’i İlahi. Hayırlı Cuma’lar.

****

Kötü Duygular Ömür “yıpratır”,
Güzel Duygular Sevgi “çoğaltır”,
Kötü insanlar Kapı “kapatır”,
iyi insanlar Her zaman “kendini aratır”.
Rabbim Yer Yüzünde “iyiliğin”
Sizin gibi iyi insanların sayısını arttırsın inşallah. Dua’larin
kabul Cuma’n Mübarek olsun.

****

Selamunaleyküm güzel insan. Sana dua edeyim mi? Ey büyük Allah’ım, ben bu mesajı okuyan kulunu cok seviyorum, sende onu sev. Her isteğini kabul et, dua’larını red etme, ona mutlu ve huzurlu bir hayat ver. İyilerle karşılaştır ve o kadar mutlu etki gözyaşını bile mutluluktan döksün. Hayırlı Nurlu Cumalar. Dua ile.

****

Hani bir selam beklersiniz ya uzaklardan, kimden olursa olsun. Unutulmamışım dersiniz ya. O selam size olsun. RABBIM sizi o kadar cok sevsin ki, ilk Sözü; Kulum senden razıyım olsun. Hayırlı Cumalar.

****

Ömür buz gibi eriyip giderken, zaman çalsada birseyleri bizden bize kalan bir vefa, bir selam, birde habersiz yapılan dua’dır. Dost bulmak bir ağacın büyümesi kadar uzun bazende bir kuşun kanat çırpması kadar kısadır. Önemli olan yeni dostlar bulmak değil var olanları unutmamaktır. Hayırlı Cuma’lar.

****

Göz sevileni arar. Mesaj, sevilene yazılır. Dua sevilene yapılır. Uyku, sevilen için bölünür. Vakit, sevilenle güzel geçer. Cennet, sevilenle güzel olur.
Ey sevilen insan, günün hayırlı, duaların kabul olsun. Cumanız mübarek olsun.

****

Dünya dediğin nedir ki gamhane. Kimi mal ister, kimi güzel bir eş. Yahut bir hane. Allah c.c. imtihan eder hepsi bahane. Kul dediğin sabretmeli ki ersin kemale. “İyi değilim” demek ne haddimize, şükürler olsun her halimize. Cumanız mübarek olsun.

****

Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlanmayı bilenler için vardır. Bilki unutulmadın Cuman mübarek olsun.

****

Yüce Rabbim, bütün dilek ve dualarını kabul etsin. Cuma’n Mübarek olsun.

****

Onlar ki, namazlarında huşuya riayet ederler. Onlar ki, faydasız işe boş lafa bakmazlar. Onlar ki, zekât vermek için çalışırlar, ve onlar ki, ırzlarını (iffetlerini) korurlar ki, Firdevs e varis olacak ondan ebedi kalacaklardır. (Mü minün süresi (2. ve 11. Ayetleri)HAYIRLI CUMALAR.

****

Güzel insanların kalbi, topraga rahmet indiren yağmura benzer. Yağdıkça güzelleştirir, güzelleştikçe huzur verir, huzurda Allah(c.c.)’la beraber olunur. Kalbi güzel insanla beraber olma umuduyla. Selam ve dua ile. Cuman mübarek olsun .

****

Bir de hiç bilmediğin bir şeyin ardından gitme. Çünkü kulak göz ve gönül bunların her biri ondan sorumlu.(Isra Süresi 36. Ayet) HAYIRLI CUMALAR.

****

Kâbe’den yükselen dualar, Okunan Kur’an lar, Resul’e giden selatu selamlar hürmetine. Evinize rahmet ve bereket dolsun. Dualarınız kabul. Geçen her gününüz, huzur ve mutluluk olsun. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

****

La ilahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah(s.a.v.) arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim. HAYIRLI CUMALAR.

****

Cennetine davet et Allah’ım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle. Amin… Cuma’mız Mübarek Olsun.

****

Kalpler imanla gönüller huzurla dolsun, saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cuma’nız mübarek dualarınız kabulu makbul olsun.

****

İnsan oğlu; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçisi olan bir varlıktır.! ALLAH(c.c.) bizi şikayet eden değil, Şükreden kullarından eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

****

Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et “Sen” bizlere. Kötü yollardan geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin. Cumanız mübarek olsun.

****

Sakın, Allah(c.c.)’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah(c.c.), onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. (Ibrahim suresi 42.) Hayırlı Cumalar dua ile.

****

İnsan Yeşil Yapraktır. Solup Gideceği Yer Kara Topraktır. Maksat Yazı Yazmak Değil, Bu Mübarek Günde Güzel İnsanları Hatırlamaktır. ALLAH(c.c.)’IN Rahmeti Bereketi Üzerinize Olsun Cumamız Mübarek Olsun.

****

****

Resûlullah(s.a.v.) buyurdular ki; Günlerin en faziletlisi Cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çokça selatü selam getiriniz. Zira sizin selatü selamlarınız bana sunulur. (Ebu Davud salat 201)Hayırlı Cumalar. Dua ile.

****

Allah(c.c.) hikmeti ile bir kapıyı kapatırsa, rahmeti ile diğerini açar. Ya Rabbi bu mübarek Cuma Günü hürmetine bizlere hayırlı kapılar aç. Amin. Hayırlı Cuma’lar

****

Rasûlullah(ﷺ) şöyle buyurdu: “Şüphesiz her ümmetin bir fitnesi vardır. Ümmetimin fitnesi (imtihan vesilesi) de maldır.” (Tirmizî, Zühd 26) Hayırlı Cuma’lar.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.