Dünya’nın En Zengin 4 Kadını

Dünyan'nın En Zengin 4 Kadını
Her ne kadar dünya’nın en zenginleri arasında erkekler yer alsada bu zenginliklerden geri kalmayan iş kadınlarıda mevcuttur. İşlerinde gösterdikleri yüksek ve akıllıca performanslar onları dünya’nın en zengin kadınları listesine eklemeyi başarmıştır. Bizde bu yazımız içerisinde dünya’nın en zengin kadınları listesinin en popüler ve belirgin olan 4 ismi hakkında bilgiler vereceğiz.


Dünya’nın En Zengin Kadınları

1- Meg Whitman

Meg Whitman Kimdir?
Listemizin birinci sırasında internette ürün pazarlama motoru olan ebay’ın sahibi Meg Whitman’ın yer alıyor. Meg Whitman, ebay sistemini hayata geçirdikten sonra deyim yerindeyse köşeyi döndü ve kısa süre içerisinde parasal serveti 1.3 milyar doları buldu. Bu oranda halen artmaya devam etmektedir.

2- Liliane Bettencourt

Liliane Bettencourt Kimdir?
Listemizin ikinci sırasında ise Avrupa’nın en zengini dünyanın ise ikinci en zengin kadını Liliane Bettencour yer alıyor. Liliane Bettencourt aynı zamanda dünyanın en zengin kadınları sıralamasındaki en yaşlı isim olarak biliniyor. Tam 92 yaşında.

Fransız kozmetik devi olan L’Oreal’in mirasçısı olan Liliane Bettencourt, daha 15 yaşında iken milyarder kadınlar listesine ismini yazmaya hak kazanmıştı. Kişisel serveti ise tam 31.3 milyar dolar civarında. Avrupa kıtası aynı zamanda dünyada en fazla milyarderin yaşadığı bölge hükmündedir. Avrupa kıtasında Erkek ve kadınlar dahil olmak üzere 775 milyarderin yaşadığı bilinmektedir.

3- Gina Rinehart

Gina Rinehart Kimdir?
Listemizin üçüncü sırasını ise Avustralya’nın en zengin kadını 60 yaşındaki Gina Rinehart karşılıyor. Gina Rinehart’ın kişisel serveti ise 14.8 milyar dolar. Ayrıca ‘Maden kraliçesi’ olarak bilinen Avustralyalı Rinehart, son dönemlerde medya sektöründe de adını duyurmayı başardı. Bu milyarder kadının, var olan servetini en çok katlayacak kadınların listesinde ön sıralarda yer alacağı şimdiden açıkça görülüyor.

4- Folorunsho Alakija

Folorunsho Alakija Kimdir?
Dünyanın en zengin kadınları listemizin dördüncü ve son sırasını Afrikalı bir milyarder kadın karşılıyor. Afrika Kıtasının en zengin kadını ise Nijeryalı petrol ve moda devi Folorunsho Alakija’dır.

Servetini tek başına kazanan Folorunsho Alakija, çok ender bulunan kadınlardandır. Kişisel olan serveti ise yaklaşık 1.2 milyar dolar. Alakija, aynı zamanda dünyanın en zengin siyahi kadın ünvanınıda elinde bulundurmaktadır. Ayrıca bu ünvanı ünlü ABD’li televizyoncu olan Oprah Winfrey’in elinden almıştı.


Yazımız ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki ‘yorum ekle’ kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz en iyi ve kolay internetten para kazanma yöntemlerinin anlatıldığı bir önceki Kolay Para Kazanma Teknikleri 5 Yöntem başlıklı yazımızada göz atabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.