Dünyanın İlk Bükülebilir Hologram Telefonu

Bundan bir kaç yıl öncesine kadar bu hologram telefonların çalışmaları başlamıştı. Şimdi ise bu bahsedeceğimiz holoflex telefonun özelliği, hem hologram hemde bükülebilir bir yapıda olmasıdır.

Bu cihaz ilk olarak California‘da sergilendi. Şehirde Quenn‘s Üniversitesinde yer alan The Human Lab adında bir ekip bu cihazın geliştirilmesini sağladı.

Holoflex‘in ekranında beliren 3 boyutlu objeleri dikey ve yatay olarak hareket ettirebiliyorsunuz. Full HD bükülebilir ekranı bulunan homoflex, 12 pixel çözünürlüğündeki dairesel blokları ve bağımsız balık gözü lastiği ile holografik görüntünün oluşmasını sağlıyor.

Cihazı hangi açıdan tutarsanız tutun, bu görüntüleri elde edebiliyorsunuz.

Telefonun teknik özellikleri;

İşlemci olarak uzerinde 1.5 Ghz Qualcomm Snapdiagon 810 kullanılmış, RAM‘i ise 2GB işletim sistemi ise Android 5.1 ve çözünürlüğü de 1920 – 1080 px’dir.

Yazımızın sonuna doğru gelirken şunu da belirtelim, cihaz henüz akademik çalışma boyutunda, yani piyasaya henüz çıkmış durumda değildir.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.