En İlginç 5 Guinness Dünya Rekoru

Guinness Rekorlar Kitabı Nedir?

Guinness Dünya Rekorlar kitabı, 1955 ve 2000 yılları arasındaki adı ile Guinness Rekorlar Kitabı, her yıl basılıp hem insanlar tarafından kırılan hem de doğanın aşırılıklarının neden olduğu dünya rekorlarını barındıran bir referans kitabıdır. Wikipedi.

Bu dünya rekorlar kitabına hem insanlar tarafından başka kimsenin yapamayacağı rekorlar hem de doğada keşfedilen yeni rekorlar bulundukça rekorlar kitabına eklenmektedir. Daha iyisi çıkana ve yapılana kadar bu kırılan rekorlar Guinness‘te kayıtlı kalır. Bizde aşağıdaki anlatımımızda en ilginç 5 guinness rekorunu sizlerle paylaşacağız.

1- Lisa Pitman Tuğla Kırma Rekoru:

Lisa Pitman Guinness Tuğla Kırma Rekoru Lisa Pitman, karateci olanların adeta bir favori gösterisi olan tuğla kırmayı çok abartarak 1 dakika içerisinde tam 923 adet tuğla kırmıştır. Lisa Pitman bu sayede tuğla kırma rekorunun yeni sahibi olarak Guinness rekorlar kitabına ismini yazdırmayı başarmıştır.

2- John Evans Baş Üzerinde Arabayı Dengede Tutma Rekoru:

John Evans Baş Üstünde Araba Dengesi RekoruJohn Evans, kilolarca ağırlıkta olan bir arabayı baş kısmının üzerinde başarılı bir şekilde dengede tutarak Dünya Guinness rekorlar kitabına adını yazdırmayı hak edenler arasındadır. Ayrıca bu rekoru halen kıran olmamıştır.

3- Acharya Makunuri Srinivasa Dünyanın En Büyük Kalemi Rekoru:

Acharya Makunuri Srinivasa En Büyük KalemAcharya Makunuri Srinivasa, Dünyada bugüne kadar yapılmış en büyük kalemini yapan Srinivasa, böylelikle Guinness rekorlar kitabında yerini almayı haketmiştir. Yapılan kalemin boyu 5.5 metre uzunluğunda ve ağırlığı ise 37.23 kg’dır. Bu rekoru halen kimse kıramamıştır.

4- Purin Köpeği Top Yakalama Rekoru:

Purin Köpeği Top Yakalama Guinness Rekor9 yaşında olan Purin isimli özel eğitimli köpek türü, en panter kalecilere taş çıkarıp dakikada 14 top yakalayarak adını Dünya rekorlar kitabına yazdırmaya hak kazanmıştır. Bu rekoruda Dünya’da halen hiçbir köpek kıramamıştır.

5- Franchesca Tavşanı Uzun Tüy Rekoru:

Franchesca Tavşanı Uzun Tüy Guinness RekoruFranchesca isimli tavşan, Dünya’da eşi ve benzeri bulunmayan bir tüy uzunluğuna ulaşarak en uzun tüylere sahip olan bir tavşandır. Tavşanın tüyleri son olarak ölçüldüğünda 36.5 cm uzunluğundaymış. Bu özelliği de onu Guinness rekorlar kitabına eklemeyi başarmıştır.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.