Tüm Zamanların En Sevilen 5 Çizgi Filmi

En Popüler Çizgi FilmlerSadece çocukların değil her yaştan insanlarında ilgiyle izlediği çizgi filmlerde vardır. Bizde bu yazımız içerisinde tüm zamanların en başarılı ve ilgiyle izlenen 5 çizgi filmi hakkında bilgiler vereceğiz.

Tüm Zamanların En Başarılı 5 Çizgi Filmi

5- The Flintstones(Taş Devri)

The Flintstones ÇakmaktaşlarTaş Devri, 1960 ve 1966 yılları arasında çekilen bir çizgi film olup, Amerika Birleşik Devletleri’nde hazırlanmış ve çocukluğumuzun vazgeçilmez olan bir çizgi filmidir.

Bu çizgi filmin yapımcısı Hanna-Barbera Productions’ın The Flintstones olup yayın hakları şu anda ise Warner Bros’a devredilmiştir. Taş Devri(The Flintstones) yıllarca Türkiye’de yayınlanmış ve çok beğenilmiş olan bir çizgi filmdir.

Bu çizgi film halen çocukların en sevdiği ve beğendiği çizgi filmler arasında yer alıyor.

4- Tom And Jerry(Tom ve Jerry)

Tom and JerryTom ve Jerry, 1940 ile 1958 yılları arasında çekilen bir çizgi film olup, günümüzde halen yayınlanmaktadır.

Joseph Barbera ve William Hanna tarafından yaratılmış olan bu kısa çizgi film serisi, ev kedisi olan Tom ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri konu edinmektedir.

3- King of the Hill(Tepenin Kralı)

King of the HillKing of the Hill 1997 ile 2009 yılları arasında yayınlanan bir çizgi film olup günümüzde halen ilgiyle izlenen bir çizgi dizi‘dir.

King of the Hill Amerikan animasyon televizyon dizisi niteliğinde olup, Greg Daniels ile Mike Judge tarafından yaratılmıştır. Çizgi film, küçük bir kasabada yaşamlarını sürdüren Hill ailesini konu edinmektedir.

2- The Simpsons(Simpsonlar)

The SimpsonsThe Simsons çizgi filmi 1989 yılında başlamış olup günümüzde halen yayını devam etmektedir. Ayrıca Simpsonlar‘ın dünyada milyonlarca takipçisi ve hayranı var.

Simpsonlar, Matt Groening tarafından Fox Broadcasting Company için yaratılan animasyon televizyon durum komedisinden oluşur. Çizgi filmin konusu Şov, Springfield isimli kurgusal bir şehirde geçmekte ve Amerikanın toplumunu, mevcut kültürünü, televizyonunu ve farklı farklı olan insanlık hâllerini konu edinmektedir.

Ayrıca son dönemlerin en çok konuşulan çizgi filmlerinden bir tanesi olma özelliğini taşır.

1- Looney Tunnes(Looney Tunnes)

Looney TunesLooney Tunnes, 1930 ile 1969 yılları arasında yayınlanan en uzun soluklu çizgi filmi olma özelliğini taşır. Ayrıca en beğenilen çizgi filmler arasında birinci sırada yer almaktadır.

Bu çizgi filmin Yapımcısı Warner Bros. Animation olup Türkiye’de ilk defa JOJO ve Toon Disney kanallarında yayınlanmaya başlanmıştır. Bugs Bunny ve Daffy Duck‘ın aynı evde yaşamlarının maceraları ve sonuçlarını konu edinir.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.