Fırında Pazılı Somon Balığı Tarifi

Bu tarifimiz içerisinde fırında somon balığı tarifi ile balıklı ve lezzetli yemeklere merhaba diyeceksiniz.Fırında Pazılı Somon Balığı Yemeği Bir tanesi sebze ve diğeri ise balık. Bu farklı iki lezzetli mi lezzetli tatlar birleşince ancak böyle enfes mi enfes mükemmel bir yemek sonucu ortaya çıkabilir.

Hazırlanış şekli son derece pratik ve basit, görüntüsü ve görünümüde fevkalade mehteşem bir yapıda olan, lezzeti ancak tadıldığı zamanda yorumlanabilecek yepyeni bir tarifi sizlerle paylaşacağız.

Fırında Pazılı Somon Balığı İçin Gerekli Malzemeler:

~ 1 adet kırmızı biber
~ 1 bağ pazı
~ 1 adet kuru soğan
~ Tuz
~ Karabiber
~ Somon Balığı

Fırında Pazılı Somon Balığı Tarifi ve Yapılışı:

~ Elimzde bulunan pazıyı güzel bir şekilde yıkayarak iyice doğrayalım.

~ Kuru soğanları da temizledikten hemen sonra ay şeklini alacak ince ince bir yapıda doğrayalım.

~ Kırmızı biberlerimizide ince ince bir şekilde doğrayalım. Hazırladığımız malzemelerimizi derin olan bir kabın içine koyalım.

~ Hemen ardından bu malzemelerimizin üzerine tuz ve karabiberlerimizi uygun ölçülerde olacak şekilde uygunca serpiştirelim.

~ Harmanlama uygulaması yaptığımız bu karışımı fırınımızın tepsisine veya borcama(küçük tepsi şeklindeki cam bölme.)‘nın içerisine boşaltalım.

~ Somon balıklarımızı parçalayarak hazırladığımız karışımın üzerine eşit bir şekilde dizelim.

~ Balıkların üstelerine tuzlarımızı serpelim. Hemen ardından önceden ısıtılmış olan fırının içine koyalım. Balıklar tam kızarana kadar pişirmeye devam edelim. Kızarma işleminin bitiminden sonra Fırında Pazılı Somon Balığımızı servis edelim. Afiyet olsun.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.