Hazır Ofis Kiralama Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hazır Ofis KiralamaHazır ofis nedir? Hazır ofis nasıl kiralanır? Hazır ofisi kimler tercih ediyor? Hazır ofis fiyatları ne kadardır? Hazır ofis avantaj ve dezavantajları nelerdir? Gibi ‘hazır ofis kiralama‘ hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap arıyorsanız, bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Hazır Ofis Nedir?

Yaşadığımız Teknoloji devrinin akılalmaz bir hızla gelişmesi ile birlikte son dönemlerin en yaygın ve popüler işlerinden bir tanesi haline gelen iş türü hiç şüphesiz hazır ofis kiralama hizmetleri‘dir. Genel olarak günümüzde girişimcilik etkeninin popüleritesinin hızla artması ile birlikte bu hizmet, herkesin çok yakın ilgisini çekmeyi başarmış bir hizmettir. Peki tam olarak nedir bu hazır ofis kirlama hizmeti?

Hazır Ofis: Şirketlerin kuruluş aşamasında iken ortaya çıkan masraflar. örneğin: (emlakçı, kira, stopaj, tadilat, sekreter, badana, boya, dekorasyon, elektrik, su, temizlik çalışma, bilgisayar, gerçekleştirilen toplantı masaları, sandalye, internet, ip telefon, televizyon ve yazıcı vb…) ofis masraflarının azaltılıp hazır hale getirilmesi, ayrıca gitişimciyi bir çok karmaşık iş yükünden kurtarıp, toplu çalışma ve ofis alanlarından oluşan sisteme Hazır Ofis denilmektedir.

Hazır Ofis’in Avantajları Nedir?

Kararımızı verdik ve girişimci olarak bir işyeri açmayı düşünüyoruz. Tabi isyeri açmak yeni çeşit çeşit masraf ve harcamalarıda beraberinde getiriyor. Dilerseniz bir işyeri açmak için ortalama olarak harcayacağımız maaliyete beraber bir göz atalım.

Ortalama Masraf ve Maliyetler
 • Ofis bulma ve kiralama: Emlakçı komisyon masrafı, Kira Depozitoları, Stopaj vb…
  Maaliyet(ortalama): —> 2.300 TL
 • Dekorasyon ve Tadilatlar: Boya, Badana tavan kaplaması vb…
  Maaliyet(ortalama): —> 1.700 TL
 • Abonelikler: Su, Elektrik, Doğalgaz ve İnternet Abonelikleri.

  Maaliyet(ortalama): —> 600 TL

 • Mobilya Grupları: Evrak dolabı, çekmeceli dolap, toplantı odası masası, sandalyeleri ve tahtası. Ofis içerisinde çalışan sayısı kadar çalışma masaları, koltuklar, sandalyeler.
  Maaliyet(ortalama): —> 5.300 TL
 • Diğer Genel Ofis Giderleri: Çay, Sekreterya, Kahve, Temizlik aidat vb…

  Maaliyet(ortalama): —> 2.700 TL

 • Ofis Malzeme ve Matbaa Giderleri: Telefon, Yazıcı, Faks, A4’ler, Not Kağıtları, Gider Pusulaları, Faturalar, Kartvizitler, İrsaliyeler, Zımba-Delgeç, Kalemler, Çöp Kovası vb…

  Maaliyet(ortalama): —> 1.700 TL

Yukarıda maddeler halindeki listede, sizlere detaylı bir şekilde ortalama olarak bir ofisi hazırlamak için gereken tüm masrafları örnek olarak sunduk. Listede çıkan masrafları topladığımız zaman, yani şirket sıfırdan kurulurken ortaya çıkacak minimum nakit harcamanız 12.000 ile 17.000 TL civarına denk geliyor demektir.

Hazır Ofis Gider MasraflarıOysa, hazır ofis kiralama sistemi ile yukarıdaki kabarık listenin aksine maliyetinizi ilk baştan ciddi derecelerde minimum seviyelere indirebilirsiniz. Ayrıca bir diğer avantajınızda firma isminizi kullanarak telefonlarınıza cevap veren sekreterlik hizmetleri, cafe ve resepsiyon hizmetleri, adınıza kargo hizmeti, posta, evrak takibi vb… birçok hizmetlere hazır ofis içeriğindeki paket kapsamında sahip olabiliyorsunuz.

Böylelikle ekstra bir maaliyet ortaya çıkaracak ve değerli zamanınızı alacak işlerden sıyrılıp sadece işinize odaklanabiliyorsunuz. Bu sayede ne ödeyeceğinizi biliyor, başka hiçbir şeyi düşünme ihtiyacınız olmuyor. Ayrıca şirketiniz içerisinde kullanabileceğiniz hizmet faturası tipini kesebilme imkanınızda oluyor.

Hazır Ofis Kimlerin Tercihi?

Hazır ofisi her meslek ve iş kolu çeşitlerinden insanlar tercih etmektedir. Şu anda dünya genelinde iş yapan büyük markalar bile çeşitli ülkelerde hazır ofis tarzı ofisler tercih etmektedirler.

Bunların dışında freelance ve home-office çalışan insanlar, dijital ajanslar, avukatlar, reklam ve pazarlama sektörü, programlamacılar, herhangi bir iş fikri ile bir araya gelip toplanan girişimciler hazır ofis sistemlerini kullanmaktadırlar.

Hazır Ofis Fiyatları Nasıldır?

Hazır Ofis FiyatlarıHazır ofis fiyatları genel olarak ofiste çalışacak kişi sayısı, ofisin büyüklüğü ve bulunduğu mevki ayrıca kullanacağınız bir takım hizmete göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak bir hazır ofis’in aylık kirası 1.600 TL civarındadır.

Ofis’in her odasında sıcak ve soğuk su sebili olan, her gün aynı saat’te çöpü alınan, günün 8-10, 12-2 ve 4-6 saatleri içerisinde demleme çay servisi ve türk kahvesi yapan, mutfağı olan, hafta içerisinde bir defa temizliği yapılan, kış mevsiminde kalorifer yaz mevsiminde ise kliması olan, her oda içerisinde ayrı ayrı olarak mont askısı, dolap, sandalye – masa, çekmece, not defteri, telefon, çöpü olan, elektrik, internet ve su fatursı ödemediğiniz 30m2 8 kişilik bir odayı ortalama olarak 4.300+KDV’ye hazır ofis olarak kullanabilme imkanınız vardır.

Özetlemek gerekirse hazır ofis’te A’dan Z’ye olan tüm ofis ihtiyaçlarınızı anında ve hazır bir şekilde karşılayabilme imkanınız vardır. Düşüneceğiniz tek şey sadece aylık olarak ödeme yapacağınız aidatı biliyorsunuz. Geriye kalan vakitlerinizide işiniz ve çalışma hayatınıza ayırabiliyorsunuz.

Dilerseniz en ilginç dünya rekorlarını kaleme aldığımız En İlginç 5 Guinness Dünya Rekoru başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.