Hızlı Saç Uzatma ve Kalınlaştırma

Hızlı Saç Uzatma ve KalınlaştırmaSaç tellerinin kalınlaşıp ve daha hızlı bir şekilde uzaması, kadınların saçları hakkında gerçekleşmesini istediği en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bizde bu yazımız içerisinde doğal yollar ile saçlarımıza bu etkenleri en sağlıklı şekilde nasıl kazandırabileceğinizi anlatacağız. Sağlıklı bir sonuç almak için anlatımımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.


Hint Yağı Mucizesi

Saçların daha hızlı ve sağlıklı bir sekilde uzamasını sağlamak istiyorsanız öncelikle onları kuvvetlendirmek ve kalınlaştırmak ilk önceliğinizin olması gerekiyor. Hint yağı doğal bir yapıya sahip olan etkisi ile saçlarınızın dipten uca kuvvetlenmesi ve sağlık kazanması için bulunmaz bir doğal nimettir.

Ayrıca hint yağı çok kalın ve yapışkan bir yapıya sahip olduğu için saçlarınız için bu yağı kullanmaya biraz şüpheli bir tavırla yaklaşabilirsiniz. Ama bu eski zamanlardan beri kullanılan hem basit hem de çok etkili bir doğal ilaç yöntemidir.

Saç ve Cilt Sağlığınız için Hint Yağı

Hint yağı, içeriğinde yer alan Ricinoleic asit (kalın bir yağ asit türü) seviyesinin alışılmışın dışında yüksek olması nedeniyle cilt ve saçlar için çok faydalı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca hint yağı, akne ve diğer çeşitli cilt problemlerinin yanı sıra, saç dökülmesi, kaşıntı ve kızarıklıklar için de güvenle kullanılabilmektedir.

Bir çok popüler ve pahalı güzellik ürünlerinin içeriğinde görebileceğiniz hint yağı, çok etken bir madde türüdür. Doğal anti-fungal (mantar oluşumunu önleyici özelliği) anti-bakteriyel ve bileşenlerinin yanı sıra bol miktarda E vitamini, Omega 6 ve 9, faydalı yağlar, mineraller ve proteinler içeren bir doğal yağdır.

Hint Yağını Saçlarınıza Nasıl Uygulayabilirsiniz?

  • Öncelikle 3 yemek kaşığı Hint yağı ile 1 yemek kaşığı ölçeğinde olan Jojoba(doğal bakım ürünlerinin özünde kullanılan bir çeşit bitki yağı.) yağını bir damlalık şeklinde koyun.
  • Yağlar yoğun kıvamlı bir yapıya sahip olduğundan iyice karıştırabilmek için güzelce çalkalayın.
  • Daha sonra saç diplerine ve kafa derinize damlalıktaki karışımdan damlatın.
  • Tüm kafa derinizin bu yağı emdiğinden emin olana kadar 5 dakika boyunca parmak uçlarınız ile iyice masaj uygulayın.
  • Bu süre sonunda ise saçlarınızı şampuanlayarak Hint yağını saçlarınızdan kolayca temizleyip çıkarabilirsiniz.
  • İstediğiniz iyi derece sonuçları alana kadar haftada 1 veya 2 defa bu tedaviyi uygulayabilirsiniz.
  • Toplam olarak 5 defa uygulamanız sonucunda maksimum fayda göreceksiniz.

Saç uzatma ve sağlamlaştırma konusunda en iyi doğal yöntemlerden olan hint yağı ile Hızlı Saç Uzatma ve Kalınlaştırma konulu yazımızın sonuna geldik. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz varis hastalığı hakkında çok önemli bilgilerin yer aldığı bir önceki Varis Nedir? Tedavi Şekilleri Nelerdir? başlıklı yazımızada göz atabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.