HP OMEN X Oyun Bilgisayarı Görücüye Çıktı!

OMEN X Oyun Tutkunlarının Yaşadığı Sıkıntılara Çare Olacak Mı?

Bilgisayar oyun tutkunları olarak hepimiz; oynadığımız oyunda yüksek hız ve performansı bir arada sunan bir teknolojik bilgisayar için çalışır, bu özellikleri bir araya getirmek için çeşit çeşit bilgisayar sistem parçalarının en iyi olanlarını bir arada toplamak ayrıca, kusursuz diyebileceğimiz bir sistemi ortaya çıkarmak için çabalarız. Tabi oyunu oynarken aniden oluşan kasılma veya donmalar, oyun hevesimizi kursağımızda bırakan en önemli etkenler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşadığımız bu sorunlara HP‘nin OMEN X dizüstü bilgisayarı gereken cevabı verir mi? bilinmez ama bu soru şimdiden merak konusu olacak galiba. Şimdi bu yeni oyun canavarı lakabını taşıyan harika sistemden bahsedelim sizlere.


HP’nin Oyun İçin Tasarladığı Yeni Tekonolojik Canavar OMEN X Dizüstü Bilgisayarı Oyun Meraklıları İçin Görücüye Çıktı.

En ünlü dizüstü bilgisayar markalarından biri olan HP, günümüze kadar çıkardığı dizüstü bilgisayarlarının en güçlüsü olarak nitelendirdiği OMEN X modelli ve adeta dizüstü bilgisayar canavarı niteliğindeki ürününü piyasaya sürdü. İleri seviye performansı önemseyen, oyun tutkunlarına hitap eden ve bu amaçla üretilen OMEN X dizüstü bilgisayarı; full derece oyun oynama performansı için kilitsiz işlemci çeşitlerinin (CPU) hız seviyesini arttırmasına destek veren ve termal sensör niteliğindeki sensörler, hızı arttırılmış grafik işlemci çeşitleri (GPU) ve bellek seçenekleri ile full son teknoloji ile donatılmış teknoloji harikası bir üründür.


OMEN X Genel Özellikleri;

İntel İşlemcisi ile İşlemci Performansındaki Son Gaz;

Intel işlemcisi’nin kilidi açılmış 7. nesil Intel Core i7 CPU‘su ile birlikte DDR4-2800‘e seviyesine kadar bellek hız oranı artışı ve test edilmiş profiller için XMP bellek seçenekleri ile ayrıca 4K çözünürlükte olan akıcı ve de çok oyunculu oyunlar için ideal bir seviyede yer alan, NVIDIA GeForce GTX 1080‘e kadar hazır hız yükseltimi yapılabilen grafik işlemci çeşitlerini bir arada barındırmaktadır.


OMEN Komuta Merkezi Yazılımı Özelliğini Taşıyan Yazılım Türü;

Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının çok ince ayarlar elde etmesine olanak veren CPU hız artırımı yönetmelerini komuta merkezi yazılımı ile sağlıyor. Bu teknolojik özellik sayesinde var olan donanımlardan en üst seviyede performans ve hız alınmasını rahat bir şekilde sağlıyor. Ayrıca bu son teknolojik yazılım, çevrimiçi oyunlar içerisinde gecikmeyi azaltmak için oyun ağ trafiğini bir ağ güçlendiricisi ile optimize etme görevini üstlenmekte ve özelleştirilebilir sistem aydınlatması ile büyük bir zevkle oynanan oyunlarda kontrolü oldukça rahat bir şekilde basitleştirebiliyor.


OMEN X, Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Hazır Hale Getirilmiş Özelliği;

HP, OMEN X Modelli dizüstü bilgisayarı tüm var olan ayarları ile çok güzel ve son derece tam anı yaşama hissi veren sanal gerçeklik gözlüğüne (VR)’i hazır bir hale sokulmuş ve oyunun oynayış seviyesini yüksek derece arttıran, ayrıca tam odaklanma hassas ayarı için dikkat dağıtan unsurları yok eden ve sınırlayan harika özellikler sunan bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor.


Son Tekonoloji Depolama Seçenekleri ve RAIDO SSD Seçeneği;

Süper ultra hızlı ön yükleme, ayrıca çeşitli oyun yüklemeleri yapmak için RAID0 SSD seçeneği ile anında – hızlı yanıt verme ve geniş depolama kapasitesi yapmak için PCIe SSD + HDD özellikte çok güzel depolama seçeneklerini sunmaktadır. Hava akışını çok iyi seviyelerde arttırmak ayrıca ısı transferlerini daha çok iyileştirmek için GPU ve CPU‘dan dört köşe şeklinde monte edilmiş radyatör özelliği, ileri performans derecesine sahip olan fanlar ve dört adetten oluşan 3.5 mm ısı borusu ile birebir entegre buhar odacığı da bu özelliklere dahil olmak üzere, üst düzey derecede donanımın fabrika çıkış ayarlarının ötesine geçmesini sağlayan termal bir yönetim sağlayabiliyor.


Adeta Oyun İçin Tasarlanmış Klavye Teknolojisi;

Yoğun oyun oynama seansları için adapte edilmiş ve anında geri besleme ve rahatlık etkeni sağlamak için dokunma hissi veren ve mekanik anahtar yapısı ile 2.5 mm‘lik tuşlar , ayrıca mekanik olan ve RGB LED arka taraftan aydınlatmalı klavye özelliği sunuluyor. Tamamen özelleştirilebilir tuş haritaları için RGB LED; bağımsız, programlanabilme özelliğine sahip makro tuşlar ve çoklu tuş kullanımı için her tuşta gölgelenme yapısı önleyici işlevler yer almaktadır.


17 inç ve 4K Ekran Seçeneği;

Yüksek çözünürlükte olan bilgisayar oyunları için 4K 17 inç ekran seçeneği ile veya hızlı yenileme oranları ve pürüzsüz net görsel etkenler için 120Hz 1080p ekran seçenekleri yer alıyor. Yer alan tüm konfigürasyonlar NVIDIA G-Sync teknoloji çeşidini kullanarak görüntülerin daha az yırtılma ve parçalanmasını önlüyor.​​​​​


OMEN X Piyasa Fiaytı Ne Olacak?

Kasım ayında satışa sunulması beklenen OMEN X, 2.799 euro‘dan başlayan bir fiyat ile Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Oyun severlerin cüzdanını bir hayli yakacağa benzeyen OMEN X, oyun kullanıcıları tarafından nasıl bir tepki ile karşılaşacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.