İphone 8 ve Beklenen Özellikleri

İPhone 8 ve Beklenen Teknik Özellikleri;

Apple’ın göz bebeği olacak bu yeni telefon’un özellikleri diğer telefonlardan çok büyük farkları olacağını şimdiden belirtmemizde yarar olacağını düşünüyoruz. Bu konu şimdiden konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı bile. Bu harika telefonun teknik özelliklerine, telefonun en çok konuşulan özelliklerinden biriyle başlıyoruz.

İphone 8 Sizi Göz Bebeğinizden Tanıyacak;

Evet, İphone sizi gözlerinizden tanıyacak. Apple‘ın İphone 8’de ilk kez parmak izi sensörü‘nü kaldırıp ekran alanını genişleterek kullanıcıların telefonları açmaları için göz bebeğini kullanmasını istiyor, yani ekranda bulunan kilidi açarken artık parmak izi vermek veya şifre girmek yerine telefon ekranının ön yüzüne bakmanız yeterli olacak. Bu şekilde İphone göz bebeğinizi tarayacak ve parmak izi kilidinde olduğu gibi, kendinize özgü bir şifre olacak.

Kablo Derdine Son Veren Kablosuz Şarj Özelliği;

Apple; İphone kullanıcılarının belki de en büyük derdi haline gelen şarj kablosunun kısalığını da yok etmek istiyor. Apple uzmanları şarj kablosunu uzatmak yerine kullanıcılarına kabloyu tamamen ortadan kaldıracak bir seçenek sunacaklar. İphone’lar artık tamamen kablosuz bir şekilde şarj olacak. Dünya’nın önde gelen Apple analistlerinden biri olan Ming-Chi Kuo‘nun iddialarına göre İphone 8 kablosuz şarj özelliği ile birlikte gelecek. Konunun iddialarını diğerlerinden farklı kılan yönü ise Apple’ın artık İphone kutusuna lightning kablosunu yerleştirmeyeceği söylenmesidir.

Bir diğer iddia ise bu kablosuz şarj aparatının İphone’dan ayrı bir şekilde satılacak olmasıdır. Alışık olduğumuz kablosuz şarj cihazlarından farklı bir çalışma sistemine sahip olan bu aparat sayesinde, Telefon’umuz elimizde de şarj almaya devam edebilecek. Şunu da belirtmek gerekiyor ki, bir telefonu telefon yapan, yani taşınabilir yapan herhangi bir kabloya bağlanmak zorunda olmamasıdır. Bu şekilde 3.5 mm lik jack girişini ortadan kaldırdılar, bundan sonraki adımlarda tam bileceğiniz üzere şarj kablosu olacak. Bu şekilde herhangi bir kabloya bağlanma ihtiyacı olmayan tamamen taşınabilir, bir cihazla karşılaşacaksınız.

Pil Sorunu Tamamen Tarih Oluyor;

İphone 8’in iç yapısı tamamen baştan sona tasarlanıyor. OLED ekranla gelmesi beklenen bu modelle devre kısmı küçültülüyor ve pile daha fazla yer ayrılıyor. Bu sayede PLUS modelinin pil gücü daha küçük boyuttaki gövdelere sunulabilecek. 4.7 inç’e yakın bir boyutta olacağı söylenen İphone 8’in, 2.700 mAh’lik bir pille geleceği tahmin ediliyor. İphone 7’nin 1960 mAh’lik ve İphone 7 PLUS’un 2.900 mAh’lik bir pile sahip olduğunu göz önünde bulundurulduğunda bu gelişmenin önemli olduğunu da söylemek doğru olacaktır.

Yeni Bir Ara Kablo Geliyor;

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılan İphone 7 ve İphone 7 PLUS ile kulaklık girşini kaldıran Apple, yeni bir kablo ile birlikte kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni bağlantı kablosunun adı ise, Ultra Accessory Connector olacak. Söz konusu kablonun kulaklıklarda kullanılmak üzere geliştirildiği söyleniyor. Yeni kablonun hem usb tarzı hemde lightning’den daha küçük olduğu belirtiliyor.

Merakla Beklenen Fiyatı Ne Olacak;

İphone 8’in fiyatı el yakacak gibi gözüküyor. İphone 8’in OLED ekranlı kararı, Apple’a 50 Milyon dolarlık maliyet artışına sebep olabilir. Buda İphone’ların ABD’de bile Bin Dolar’dan satışa sunulabileceği demek anlamına geliyor. Türkiye fiyatına gelecek olursak, yüksek bir fiyat sürprizi ile karşılaşırsanız, sizi şaşırtmamasını belirtmek isteriz.

Çift Sim Kartlı İphone 8;

Şu ana çift sim kartlı telefon markası olmayan Apple, bu seçimini değiştirme ihtimaline sahip. Ortaya çıkan bilgilere göre bir çift sim kartlı İphone gelebilir. Çift sim kartlı bir İphone modelinin global pazardan ziyade, çift sim kart modellerinin yoğun olarak kullanıldığı Hindistan ve Çin gibi Ülkelerin pazarlarında yer alacağı söyleniliyor.

İphone 8’in Çıkış Tarihine Değinecek Olursak;

Apple her yıl olduğu gibi yeni İphone‘nu da Eylül ayında ortaya çıkarması bekleniyor. Lansman sonrası Ekim ayında Türkiye’ye ulaşacağı düşünülüyor.

İphone 8 Lazer Tarayıcısı;

Apple’ın arttırılmış gerçekliğe ilgisi ve bu konuda faaliyet gösteren firmaları satın aldığı biliniyor. Firmaların bu Teknoloji’yi ürünlerine nasıl uygulayacağı ise hala zihindeki zeminini koruyor ve yeni Telefon’ların İphone 8’e yerleştirmek için bir yol bulduğu söylentileri dolaşmaya başladı bile. Bir yatırım firmasının iddialarına göre Apple’ın İphone 8’de bir lazer tarama modülü sunması bekleniyor. Bu tarayıcının yüz taramasında kullanılacağı söyleniyor.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.