İphone X’in En Popüler 5 Özelliği

Apple’ın Yeni Sürprizi İphone X Piyasada…

Geçtiğimiz günlerde Apple, kullanıcılarına bir sürpriz yaparak Apple‘ın 10. Yılına istinaden yeni İphone X cihazını duyurmuştu. Şimdi ise sizlere bu bu son model cihazın en belirgin ve popüler olan 5 özelliği hakkında bilgi vereceğiz.


1 – Kablosuz Şarj Özelliği:

Apple, kısa süre önce yeni modellerinde kullanacağı ve bir türlü hayata geçiremediği bu özelliği İphone X cihazında kullandı. iPhone‘un 10. yılına girdiğimiz bu günlerde kablosuz şarj desteğini de getirmiş oldu. Bu özellik sayesinde iPhone X‘i kabloya takmadan rahatlıkla şarj edebilir ve kablo derdinden kurtulabilirsiniz.


2 – Suya ve Toza Karşı Dirençli Özellik:

Bu özellik: telefon kullanıcılarının sık sık karşılaştığı talihsiz bir durum olan telefonu suya düşürme veya telefonun üzerine su dökülme derdine çözüm olacak gibi görünüyor. Ayrıca bir diğer can sıkıcı durum olan sürekli telefonun toz çekme endişesine de İphone X, toz almama özelliği sayesinde kullanıcılarına rahat bir nefes aldıracak. Cihazda resmi olarak mikroskobik anlamda suya ve toza karşı direnç özelliği mevcut.


3 – Dikey Şeklinde Tasarlanmış Çift Arka Kamera:

Dikey bir şekilde yerleştirilmiş çift arka kamera özelliğine sahip iPhone X’de yer alan kameralardan biri f/1.8, diğeri ise 2.4 diyafram aralığı özelliğine sahip TrueDepth destekli 12 MP’lik arka kameralar yer almaktadır. 60 fps ayarında 4K videolar kayıt edebilen iPhone X, Full HD ayarında ise 240 fps kayıtlar yapabilme özelliğine sahip. Cihazın ön kısmında ise 7 MP‘lik güzel bir ön kamera yer alıyor.


4 – Tüm İşlemlerinizi Çözmenizi Sağlayacak “Face ID” Özelliği:

Mevcut İphone modellerinde bulunan Touch ID‘nin yerini alması beklenen Face ID özelliği, iPhone X modeli ile birlikte geliyor. Face ID özelliği ile tüm işlemlerinizi çözecek, telefon kilidini açmaktan ödeme işlemlerine kadar birçok alanda bu eşsiz özelliği kullanılabileceksiniz. Ayrıca Face ID size uyum sağlamayı da bilen bir özellik. Örneğin: Sakalınız büyüdüğünde bunun farkına varan Face ID, ortama uyum sağlamak için geliştirildi. Apple‘ın yaptığı açıklamaya göre Face ID özelliği, sahtekarlara karşı tamamen güvenilir bir özellik. Ayrıca Apple, Touch ID‘de yer alan 50.000’de 1 kırılma şansını Face ID özelliği ile birlikte 1.000.000’da 1’e bu kırılmayı taşıdıklarını belirtti.


5 – İphone X İle En İyi Ekran Deneyimi:

İPhone X, 5.8 inç büyüklüğünde bir ekran özelliğine sahip. 2436 x 1125 piksel çözünürlüğünde 458 PPI‘lık AMOLED ekran özelliğine sahip olan iPhone X, kullanıcılarına bu eşsiz ekran deneyimi ile müthiş bir görüntü sunacak. Bu özellik, tüm iPhone‘lara gelmiş en iyi ekran özelliği anlamına geliyor. Harika Retina ekranı hem HDR10 hem de Dolby Vision formatlarında HDR‘ı özelliğini destekliyor. iPhone X ile gerçek ekran renk tonuna sahip olacaksınız. Ayrıca iPhone X‘in 64 GB’lık versiyonu 999 dolardan satışa sunuldu.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.