İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 5 Etkili ve Doğal Yolu

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal YollarıVarlığından rahatsız olduğunuz tüylerle başa çıkmada denemediğiniz yöntem kalmadı mı? Yinede bu tüylerle başa çıkmada yetersiz mi kaldınız. Bu işin birde doğal yönünü denemenizi tavsiye ederiz. Şimdi aşağıdaki anlatımımızı takip ederek istenmeyen tüylerden kurtulmanın 5 etkili yolu hakkında bilgi sahibi olmanın tam vakti bizce.


1- Nohut Unu Maskesi Yöntemi


Nohut Unu Maskesi
Malzemeler:

 • Yarım kase süt
 • Yarım kase nohut unu
 • 1 tatlı kaşığı taze krema (yağlı cildiniz varsa kullanmayın)
 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu

Hazırlanışı: Öncelikle nohut ununu bir kaba alıp üzerine zerdeçal, süt ve taze kremayı ekleyin. Daha sonra pürüzsüz bir macun olana kadar bunu iyice karıştırın.

Tüylerin büyüme yönüne bu hazırladığınız macunu sürün. Yaklaşık olarak yarım saat boyunca bekletin. Tüylerin çıkış yönüne ters olacak şekilde nazik şekilde iyice ovun. Macun çok kurudu ise ovarken parmaklarınızı biraz ıslatın. Daha sonra ılık su ile bölgeyi iyice yıkayın.


2- Yumurta Maskesi Yöntemi


Yumurta Maskesi
Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı ölçeğinde şeker
 • 1 yumurta beyazı
 • Yarım yemek kaşığı kadarda mısır nişastası

Hazırlanış Şekli: Öncelikle yumurta beyazına şeker ve mısır nişastasını ekleyin. Pürüzsüz bir macun elde edene kadar bunu iyice çırpın. Yüzünüz veya cildinizde istenmeyen tüylü yerlere bunu uygulayın.

Daha sonra iyice kurumasını bekleyin. Kuruyunca ince bir maske haline gelecektir. Tüylerin gelmesi için maskeyi çekin. Canınızı çok yakmadan tüylerin çıkış yönüne doğru çekilmesi gerekmektedir.


3- Beyaz Toz Biber ve Kafur Yöntemi


Beyaz TozBiber ve Kafur Maskesi
Gerekli Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı ölçeğinde kafur
 • 2 yemek kaşığı beyaz olan toz biber
 • 1 veya 2 damla olacak şekilde badem yağı

Hazırlanışı: İlk olarak aktardan beyaz toz biber alın. Daha sonra bunun içerisine kafur ekleyin. Badem yağı kattıktan sonra iyice karıştırın. İstenmeyen tüylü yerlere bu macunu iyice yedirip sürün. Bu işlemlerden sonra 10 veya 15 dakika boyunca bekletip yıkama işlemini gerçekleştirin.


4- Aslanpençesi Yöntemi


Aslan Pençesi
Gerekli Malzemeler:

 • 1 bardak su
 • 1 tutam aslanpençesi otu

Hazırlanış Şekli: 1 bardak suyu kaynattıktan hemen sonra ocağı kapatın ve suyun içine 1 tutam testere dişli aslanpençesini ekleyin. Yaklaşık 4 veya 5 dakika boyunca demlenmeye bırakın ve daha sonra süzün. Her gün taze olarak aslanpençesi çayı tüketmeye özen gösterin.

Aslanpençesi tüy azaltıcı etkiye sahip olup hormon seviyesini dengeler ve düzenler. Özellikle hormon bozukluğundan kaynaklanan aşırı tüylenme problemleri karşısında bu bitkinin yararlı etkisinden faydalanabilirsiniz.


5- Limon Kürü Yöntemi


Limon Kürü
Gerekli Malzemeler:

 • 1 adet limon suyu
 • 2 çay kaşığı tuz

Hazırlanış Şekli: Öncelikle limon kürü için bir adet limon suyunun içerisine 2 çay kaşığı ölçeğindeki tuzu ilave edip daha sonra bunu iyice karıştırın. Ağda yaptıktan sonra bir pamuk yardımıyla ağda yapılan bölgelere sürün. Etkili bir sonuç almak için bu işlemi her ağda sonrasında düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Dikkat! Herhangi bir yanma hissetmez iseniz bacak kısımlarında yaklaşık 2 saat, ancak kürü yüz bölgesine uygulayacaksanız 15 dakika boyunca bekletmeniz yeterli olacaktır.


Bilgi: Yukarıdaki yazıda yer alan yazılı içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kullanıp kullanmamak tamamen sizin insiyatifinize kalmıştır.

Faydalanılan Kaynaklar: http://www.mavikadin.com/istenmeyen-tuylerden-kurtulma-icin-7-kesin-dogal-cozum
https://www.neoldu.com/istenmeyen-tuylerden-dogal-yollarla-kurtulma-15914h.htm

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.