Kapalı Pizza Tarifi

Her zaman sağlıklı yaşam prensibini benimseyip yerine getirmiş, hazır gıda çeşitlerini mümkün olduğu ve gücü yettiğince az tüketmeye özen gösteren veKapalı Pizza Tarifi aile bireylerini de bu doğrultu üzere alıştıran ziyaretçilerimiz için, çok güzel bir kapalı pizza tarifini paylaşmak istiyoruz.

Aşağıdaki kapalı pizza tarifimiz ile en sağlıklı pizza çeşidini yapmayı öğrenecek ve bu sayede pizza yapmayı pratikleştireceksiniz. Dilerseniz vakit kaybetmeden tarifimize geçelim. Şimdiden kolay gelsin.

Kapalı Pizza İçin Gerekli Malzemeler:

~ 1.5 tatlı kaşığı tuz
~ 4.5 veya 5 su bardağı un
~ 2 su bardağı su
~ Yarım çay bardağı zeytinyağı
~ 1.5 tatlı kaşığı instant maya
~ 1 tatlı kaşığı şeker veya pekmez

Pizza İçi İçin Gerekli Malzemeler:

~ Kaşar peyniri
~ Sucuk, domates, biber
~ Kuru kekik

Kapalı Pizza Tarifi ve Yapılışı:

~ Öncelikle elinizde bulunan hamur malzemeleri ile kulak memesi olacak gibi bir kıvamda olacak hamuru yapıp iyice yoğurun.

~ Yoğurma işlemi bittikten ve hamurun kıvamını tutturduktan sonra bu hamurun üzerini güzelce örterek sıcak hava içerisimde mayalanması için uygun bir yere bırakın.

~ Güzel bir şekilde mayalanan bu hamurdan mandalina büyüklüğünde olacak şekilde parçalar koparmak suretiyle, küçük olan servis tabağı boyutlarında olavak gibi kopardığınız hamuru iyice açın.

~ Açtığınız hamurun yarısına olacak vaziyette daha önceden verdiğimiz iç malzeme listesi ile hazırladığınız iç malzemesinden eşit miktarlarda olacak şekilde dizin ve diğer yarısı ile üzerini iyice örtün.

~ İçerisini içle doldurup örttüğünüz bu hamurların kenar kısımlarını sıkıca olacak şekilde bastırın ki açılması kolay olmasın.

~ Tüm bu işlemleri eksiksiz olarak hallettikten sonra tavanın içine yağ eklemeden iki taraflı olacak şekilde yakmadan iyice kızartıp kapalı pizza‘nızı servis edin.
Afiyet olsun…

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.