Kulak Kirinden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kulak kiri temizlenmesi en zor ve hassas olan vücut bölgelerimizden bir tanesidir.Kulak Kiri Nedir? Kulak içi iyi derecede temizlenmediği durumlarda zamanla işitme problemlerine neden olup daha ileri düzeylerde olan kulak tıkanıklık problemlerinde bu durum hastalığa kadar gidebilmektedir. Aşağıdaki anlatımımızdada kulak tıkanıklığı probleminde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Kulak İçerisinde Fazla Kir Bulunduğunun Belirtisi Nedir?

Kulaktaki fazla kirin işitme duyusuna vereceği zararların başında kulaktaki işitme duygusunun birden bire azalmasıdır. Bu durum bir banyodan, duştan veya denizde yüzmekten sonra meydana gelebilen bir rahatsızlıktır. Banyo yapıldığı zaman kulaktaki kir suda yumuşar, daha sonra öyle bir şekilde kurur ve bu durumda kulak kanalınının tıkanmasına sebebiyet verir.

Kulak Kiri Normalde Bütün Kulak Kanalları İçerisinde Var Mıdır?

Evet. Bu kulak kiri salgısı normal olarak bütün insanların kulaklarında mevcut olan bir salgı türüdür.

Kulaklar İçerisinde Normalden Daha Fazla Kir Neden Bulunur?

Bu durumun asıl sebebi bilinmemektedir. Yalnız, bazı insanlarda kulak kiri salgılanmasına aracılık eden gudde(Salgı yapan özelleşmiş hücre veya hücreler topluluğu.)‘ler fazla faal olup bu maddeden büyük miktarlar üretmektedirler.

Kulaktaki Kirden Kurtulmak İçin Uygulanabilecek Tedavi Metodu Nedir?

Dalında uzman olan bir doktor tarafından bu kirin çıkarılması gerekmektedir. Doktor kulak içerisinde şırınga ile kiri almadan evvel, 1 veya 2 gün boyunca kulağa konacak bazı ilaçlar tavsiye edilmektedir.

Hasta Kulaklarında Olan Kiri Çıkartmak İçin Kendi Başına Tedavi Uygulayabilir Mi?

Kesinlikle kişi kendi başına böyle tehlikeli bir tedavi teşebbüsüne girişmemelidir. Aksi farkında olmadan kulak için önen arz eden kulak zarına zarar verebilirsiniz. Kendi başına kulak zarından kir temizlemek gayretlerinden kulaklara büyük zararlar meydan geldiği tespit edilip görülmüştür.

Kulaktaki Fazla Kir Sürekli Olarak Bir Zarara Neden Olabilir Mi?

Hayır. Böyle bir durumda fazla kir kalıcı olarak bir zarara neden olamaz. Eğer fazla sebebiyle kirden işitme duyusu ortadan kaybolmuşsa, bu sorun kulaklar temizlenir temizlenmez işitme duyusu yeniden canlanacaktır.

Kulaklarında Fazla Kir Gelişen İnsanlarda Periyodik Olarak Doktorlarına Muayene Olmalı Mı??

Evet. Fazladan kulaklarında kir gelişen insanlar doktorlarının kulaklarındaki kiri yılda bir kez muayene etmesi yerinde ve doğru bir hareket olur. Ayrıca kulakları içerisinde bir engelleme meydana geldiği zaman hemen doktora başvurulması gereken bir harakettir. Sağlıklı günler dileriz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.