Ling Chi İdam Yöntemi

Ling Chi İdam Yöntemi Nedir?

Eski tarih çağlarında uygulanan çeşitli idam şekilleri mevcuttu. Ağır bir suçtan dolayı hüküm giyen sanığa bu idam şekilleri soğukkanlılıkla, görevi üstlenen görevliler tarafından uygulanırdı. İşte tarihte var olmuş ibretlik idam yöntemlerinden bir tanesi de Ling chi idam yöntemi‘dir. Ling Chi idam yöntemi 1905 tarihinden itibaren ise tamamen yasaklanmış bir infaz ve idam yöntemidir.

Ling Chi Kimlere Uygulanırdı?

Ling chi idam şekli genel olarak vatan hainliği yapanlara veya aile bireylerinden olan birini öldürmüş olanlara uygulanan bir idam yöntemidir. Vatan nesnesi çok önemli ve ehmmiyet gerektiren bir konu olduğu için herhagi birinin Vatanına ihanet sayılabilecek bir suç işlemesi onu ölüme kadar götürebilecek cezalara maruz bıraktırırdı.

İdam Cezası Nasıl Uygulanırdı?

Bu idam cezası yönteminde mahkum olan kişi ilk önce organ bölgeleri ve uzuv kısımları kesildikten sonra bu şekilde bekletilirdi. Mahkum yeterli acıyı tattıktan sonra aşırı kan kaybından öleceği vakit ise kalp bölgesine son olarak bir bıçak saplanırdı. Bu son darbeden sonra mahkumun yaşam şansı tamamen alinden alınırdı.

Tarih boyunca onbinlerce ve hatta belkide yüzbinlerce mahkum bunun gibi çeşitli idam yöntemleri ile idam edilmiştir. Bu ibretlik idam yöntemlerinden olan Ling Chi idam yöntemi ve diğer çeşitli idam yöntemlerinin son derece acımadan yapılmasının nedenini tarih bilimcileri suçu işlemede caydırıcı olması nedenine bağlamaktadırlar. Günümüzde ise bu yöntemlerin bir kısmı tamamen tarihe gömülmüş ve yasaklanmıştır.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.