Maybach Landaulet Özellikleri

Son Teknoloji Lüks Araçlar:

Araç marka sahipleri, çığ gibi hızlı büyüyen teknoloji çağı karşısındaMaybach Landaulet Özellikleri adeta rakipleri ile yarışırmışçasına yeni özellikli araçlar üretip piyasaya sürmektedirler. Amaç, araç üretirken insanların rahatlığına cevap verecek nitelikte olan arabaları üretmektir. Araba markalarının adeta rekabet içerisinde oldukları bir diğer etkende eldeki imkanlar doğrultusunda yapabilecekleri arabaların en iyisini yapmaktır.

Bu rekabetin sonunda sayısız lüks özekliğe sahip milyon dolarlık arabalar ortaya çıkmaktadır. Aşağıdaki anlatımımızda Mercedes araba markasının son derece titizlikle üretmiş olduğu ‘Maybach Landaulet’ tipi aracı hakkında sizlere bilgiler vereceģiz.

Maybach Landaulet Genel Bilgi:

Maybach Landaulet aracı ilk olarak 2008 yılında Detroit Motor Show’da görücüye çıktı. Maybach Landaulet, markanın 62S modeli ile aynı platformu beraber paylaşıyor. Arka kısmı açılabilen bir özelliğe sahip olan araç, çift turbolu şeklinde V12 motora ve oldukça uzun bir yapıda olan lüks opsiyon listesine sahiptir.

Maybach Landaulet Özellikleri:


Maybach Landaulet LimuzinMaybach Landaulet
, üstü yarım bir şekilde açılan çok güçlü motora sahip limuzin tipi bir araçtır. Elektro hidrolik özellikte olan tavan kısmı 16 saniye gibi kısa bir sürede açılıyor ve bagaj kısmının içine girmeyerek bagajı küçültmeyen bir özelliğe sahip. Sadece arkat tarafta yer alan yolcu kısmının üst bölgesi açılıyor ve bagajın üstünde beyaz deri ile kaplı olan bir koruma bölümünün içerisine giriyor.

Aracın klima sistemi son teknoloji ile kusursuz bir şekilde tasarlanmış olup , soğuk hava şartlarında bile üstü açık bir vaziyette gezmenize imkan sağlayabilmektedir. Özel kristalden yapılmış cam bir bölme ile sürücü ile yolcu bölmeleri tek bir tuş ile birbirinden ayrılabiliyor. Arka kısımda olan koltuklar beyaz deriden tasarlanmış, kumaş ve velur kaplamalıdır.

Diğer Teknik Özellikler:

Aracın medya oynatıcıları ara kısmında, arka tarafta 2 adet ekran bulunmaktadır. Teknik donanım bölümünde ise, 20 inch özellikli alaşım jantları bulunuyor. Kaputun alt kısmında 6.0 ve 12 silindir, 613 gücünde beygir ve 738 ft-lb tork güce sahip dev bir motor bulunuyor. Maybach Landaulet elektronik ve havalı süspansiyonları ile son derece konforlu bir sürüş sunuyor. Airmatic DC süspansiyonlar sayesinde yer alan ‘Adaptive Damping’ sistemi ise sarsılmadan rahat ve huzurlu bir yolculuk yapmanıza olanak tanıyor. Araç yurt dışında 1 Milyon Euro’dan satılıyor.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.