Mount Weather Nedir?

Dünya’nın Her Bir Tarafını Özgürce Dolaşabildiğimiz Gibi Girilmesi ve Gezilmesi Yasaklanmış Bölgeler de Mevcuttur.

Yaşadığımız zaman dilimi içerisinde Dunya’nın her bir köşesini imkanlarımız doğrultusunda gezme imkanımız vardır. Ancak Dünya içersinde bazı yer ve mekânlar var ki, bırakın bu yerin içerisine girmeyi yanına dahi yaklaşmamız yasaklanmıştır. İşte bunlardan bir tanesi de Mount Weather acil durum kompleksidir. Bu kompleks hakkında yazdığımız detaylı bilgiye aşağıdaki yazımız ile ulaşabilirsiniz.


Mount Weather ve Kuruluş Amacı Nedir?

Mount Weather; Amerika Birleşik Devletlerinin Virginia kentinde bulunan bir felaket veya önlem alınması gereken acil durumlar esnasında devreye sokulabilecek özelliğe sahip olan bir acil durum kompleksi özelliğini taşır. Mount Weather, Blue Ridge Dağları’nın eteklerine kurulmuş olan özel ve sıkı güvenlikli bir alandır.


Soğuk Savaş Döneminde Sovyet Rusyaya Karşı Mount Weather Kuruldu.

Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri, soğuk savaş döneminde iken, 1958 tarihinde Sovyet Rusya Sputnik isimli uydusunu uzaya fırlattı. İKi ülke arasında yaşanan bu kritik hamle sonrası, Amerika, Mount Weather acil durum kompleksini savunma amaçlı kurmuştur.


Mount Weather Kompleksini Sadece Üst Düzey Yetkililer Kullanabiliyor;

Bu oluşturulan acil durum kompleksini sadece üst düzeyde yer ve görev alan devlet görevlileri giriş çıkış yapıp kullanabiliyor. Mount Weather acil durum kompleksi, hem yer altında yer alan, hem de yer üstünde bulundurduğu çeşitli alanları ile var olduğu bölgede yüksek derecede bir güvenlik sistemi sağlamaktadır.


11 Eylül Saldırılarından Sonra Dick Cheney Bu Komplekse Gitmiştir.

Amerikanın başkenti Washington‘dan bir kaç dakikalık uçak yolculuğu ile erişilebilecek bu özel güvenlik alanına, 11 Eylül saldırıları sonrası Dick Cheney Mount Weather güvenlik kompleksine uçmuştur. Bu güvenlik bölgesinde maksimum düzeyde koruma yer almaktadır. Dışarıdan kimse bu kompleksin yakınlarına bile yaklaşamaz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.