Oyun Yöneticisi Nedir? Neden Kullanılır?

Oyun Yöneticisi Nedir?Oyun yöneticisi, oyunsever internet kullanıcılarına internet üzerinden online olarak onlara özgü oyun paneli ve oynama imkanı veren dijital platformlardır.

Oynanılan Oyunlar Hangileri?

Oyun yöneticisi içerisinde genel olarak oynanılan oyunlar Cs:Global Offesive ve Counter Strike gibi oyun serverlarıdır.

1- Global Offensive

Global Offensive And Counter StrikeCounter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux sistemleri üstünde çalışmaktadır.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 21 Ağustos 2012

Geliştiriciler: Valve Corporation, Hidden Path Entertainment

2- Counter Strike

Counter StrikeCounter-Strike (Türkçe karşılığı: Karşı Taarruz) (Half-Life: Counter-Strike ismiyle pazarlanmıştır) veya kısaca CS, Minh “Gooseman” Le ve Jess Cliffe tarafından Half-Life adlı oyunun bir modu olarak yaratılmış, daha sonra oyunun geliştiricisi Valve Corporation tarafından isim hakları satın alınarak geliştirilmeye devam edilmiş bir birinci şahıs nişancı türünde taktiksel aksiyon oyunudur.

Devam oyunları Counter-Strike: Condition Zero, Counter-Strike: Source ve Counter-Strike: Global Offensive’dir. Ayrıca Nexon tarafından geliştirilen Counter-Strike Neo, Counter-Strike Online, Counter-Strike Nexon: Zombies ve Counter-Strike Online 2 adlı yan oyunları da mevcuttur.

Team Speak Nedir?

Team Speak Nedir?TeamSpeak telefon görüşmesi yapar gibi internet üzerinden kanaldaki diğer kullanıcılarla sohbet etme imkanı veren bir sesli iletişim yazılımıdır. Her kullanıcının katılıp sohbet edeceği şifreli ve şifresiz sunucular bulunur.

İlk piyasaya sunulma tarihi: 26 Ağustos 2002

Programlama dili: C++


Kaynakça: Wikipedia

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.