Şarkı Serçesi Kuşu Özellikleri

İlgi ve Sevgiyi Karşılıksız Bırakmayan Hayvanlar:

Şarkı serçesi kuşu, hayvan beslemesini seven ve bu işe ilgi duyan insanların gözdesi olan bir kuş çeşididir. Hayvanlar, onlara karşı sergilediğimiz iyimser tavırları karşılıksız bırakmayan canlılardır. Bir süre beslenme altında tutulan bir hayvan, sahibine ve besleyicisine alışır büyüdüğü ve yetiştirildiği ortamı kolay kolay unutmaz.


Şarkı Serçesi Kuş Türünün Temel Özellikleri:

Şarkı serçesi kuşunun ismi cazip olsa da, gerçek bir şarkıcı kuş değildir ve sadece erkek kuş olanları sarı renktedir. Erkek olan kuşun şarkısı basit olmakla birlikte şirindir ve ev serçelerinin benzeri bir cıvıltılı sesi etrafa yayar.

Şarkı serçesi kuşu elde edilmesi ve sahiplenilmesi çok basit bir kuştur ve küçük bir sürü arkadaşları içinde barındırlırsa çok mutlu olur. Üreme şansıda bu şartlar altında oldukça yüksek olur.


Kuş Türü Nasıl Barındırılmalıdır?

Alternatif bir şekilde çift şarkı serçesi kuşunu bir ispinoz(Fringilla cinsinden 15 cm boyunda olan ötücü kuş türlerine verilen isim.) himayesinde kutu tipi bir kafes içinde rahatlıkla barındırabilirsiniz. Şarkı serçesini önce iklime alıştırmanız gerekiyor. Soğuk havalarda ise ısıtılmış bir kuş odasında bulundurulması gereken bir türdür.


Kuşun Beslenmesi ve Dikkat Edilecekler:

Şarkı serçesi kuşu, çeşitli küçük tohumları ve akdarı döküntülerini genellikle beyaz solucan ve küçük çekirkegeler kadar sever. Bu saydığımız besin çeşitleri kuşun beslenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Dikkatli bir iklim alıştırmasından sonra, bu kuş çeşidini iyi ekili bir kuşhaneye huzurlu bir şekilde yerlerştirebilirsiniz. Bunlar çok gürültülü yaptıklarından mumgaga türü kuşlardan ayrı tutulmalıdır.


Üreme Şekilleri:

Şarkı serçesi kuşlarından iyi bir üreme sonucu elde etmek için, iyi ekili bir kuşhanede folluk temin ederek barındırırsanız iyi derece bir sonuç elde edersiniz. Katırtırnağı topaklarını çevresinden yok edip alınız. Bu sayede kuşu üremeye teşvik etmiş olacaksınız.

Doğalarda dikenli çalılara yuvasalar da, kuşhane ortamında katırtırnağının keskin çıkıntılarının koruması arasında iyi bir şekilde yuvarlar.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.