Selülitlerden Kurtulmanın 5 Yolu

Selülit nedir? Selülitlerden nasıl kurtulurum? Selülit, egzersiz yapmakla geçer mi? Selülitten kurtulmanın doğal yolları var mı? Selülit genetiksel mi? Gibi sorular kafanızda soru işretlerine neden oluyorsa bu sorunlarınızın çözümü için doğru yerdesiniz.Selülitlerden Kurtulmanın 5 Yolu Aşağıdaki anlatımımızı dikkatle takip ve tatbik ederek, bu sorunlarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

Bir Hatırlatma: Cilt güzelliğinizi tehdit eden sorunlar ile ilgili olarak bilgi almak istiyorsanız Cildin Düşmanı Olan 7 Etken başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Selülit etkeni, kadınların üzerinde bir kötü dış görünüş olarak görülen ve portakal kabuğu şeklinde bir görünüm ortaya çıkaran çoğu bayanı ciddi derecede huzursuz eden bir durumdur. Fakat gerçek anlamda selülit hakkında ne kadar bilgi sahibi veya sahibisiniz? Ayrıca selülitlerin tam anlamıyla ne olduğunu bilmeden onlardan nasıl kurtulabilirsiniz ki?

Selülit Nedir?

Selülit, vücutta meydana gelen bir çeşit bölgesel yağlanma ve selülit yağlanması ile vücudun herhangibir başka bölgesinin yağlanması arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Selülit giderici ve yokedici adında satılan kremlerin ve ilaçların aslında size kolay bir şekilde selülitlerinizden tamamen kurtulacağınızı vaat edip söyler. Fakat vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen ve o bölgeye çok kötü bir dış görünüm kazandıran yağları bir çeşit tedavi edici kremler ile yok etmenin ne denli zor olduğunu hepimiz biliyoruz.

Malesef selülit etkenini oluşturan ana unsur, vücudun o bölgesindeki kasların zayıflayarak yok olmaya yüz tutması olayıdır. Kasların cilt içerisinde daha aşağı tabakalara itilmesi sebebi ile, selülit diye tabir ettiğimiz istenmeyen kesecikler üst yüzeyi anında kaplamaya başlar. Bu yüzden selülit etkenini tedavi etmeye niyetimiz var ise, cildimiz ile değil kaslarımız ile ilgili bir tedaviye ihtiyaç duyduğumuzu anlamamız gerekmektedir. Şimdi bizde aşağıdaki anlatımımızda, selülitlerinizden kurtulmanın 5 yolunu sizler ile paylaşacağız.

Hayatınız Boyunca Selülitlerinizden Tamamen Kurtulmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Etken

1 – Hangi yaşta olursanız olun farketmez, selülitlerinizden kurtulup bunları tamamen yok edebilirsiniz.

Selülitler, kas sisteminden kaynaklanan bir cilt problemi olduğu için, hangi yaşlarda olursanız olun, kaslarınızı kuvvetlendirip güçlendirerek selülitlerinizin üstesinden gelmeniz mümkün olmaktadır. Özellikle selülitli bölgeleri hedef alan bölgesel kas egzersizlerini düzenli olarak yaparak yıllara adeta meydan okuyabilirsiniz. Bu egzersizler aşırı kuvvet ve zorlanma gerektirmeyen evdede yapabileceğiniz basit hareketlerden oluşmaktadır.

2 – Selülitlerden Losyon ve Kremler Vasıtasıyla Tamamen Kurtulamazsınız.

Bundan sonra selülitler için krem ve losyon ürünleri kullanmayı terk edip bırakmanız faydanıza olacaktır. Kremler ve losyon çeşitleri cildinize karşı bir onarım şekli uygularlar, halbuki selülitlere neden olan etken derinin çok daha alt tabakasındadır. Bu nedenle bu tür kremlerin size çok fazla bir faydası olmayacaktır.

3 – Masajlar ve Spa Terapi Çeşitleri Selülite Etki Yapmaz.

Gerçekleştirilen bazı çalışmalarda bir çok kadının denemiş olduğu ve spa diye tabir edilen terapi masajlarının da selülit tedavisi içerisinde direk olarak etkisinin olmadığı gözlemlenmiş ve kanıtlanmıştır. Yüksek derecelerde pahalı olan bu tedavi amaçlı yöntemler, malesef sizlere ödediğiniz ücret oranında geri dönüş sağlayamayacak nitelikte olan tedavi şekilleridir.

4 – Vücudun Alt Tarafındaki Kas Bölgelerinizi Çalıştırmak, Selülitlerden Tamamen Kurtulmanın Tek Çaresidir!

Alt bacak kısmı, üst bacak kısmı, karın ve basen bölgesinde yer alan kasları çalıştırmaya yönelik olarak, aerobik, step ve fitness egzersizleri yapmak, hem kaslarınızı iyice çalıştırır hem de selülitlerinizi tamamen yok etmede büyük rol oynar. Özellikle ortaya çıkan selülitli bölgelerden çok aşırı derecede şikayetçi olanlar, direk olarak o bölgelerde, kaldırma, esneme, ve germe gibi çeşitli kas hareketi çalışmaları yaparak daha hızlı ve kesin sonuçlar alabilme şanslarına sahiptirler.

5 – Selülit Genetik Olmayan Bir Durumdur, Bu Problemden Tamamen Kurtulmak Sizin Elinizde.

Selülit probleminin genetik bir etkene sahip olduğuna inanıp, bu problemi gidermek için çalışmamak ve bunu kabullenmenin size hiç bir yararı ve faydası maalesef dokunmayacaktır. Selülitlerinizi gidermek ve ortadan kaldırmak için çalışmadan, azimsiz ve yeterli eforu sarfetmeden, onlardan tamamı ile kurtulup kurtulamayacağınızı asla anlamayacak bu nedenle bu durum size hep başarısızlık kaygısı yaşatacaktır.

Şimdi Sizlerle Selülitlerinizden Kurtulmak İçin Evinizden Rahatlıkla Uygulayabileceğiniz ve Hızlı Sonuçlar Alabileceğiniz 3 Adet Özel Egzersiz Programını Paylaşmak İstiyoruz

1 – Romen Asansörü Egzersizi

Romen Asansörü Egzersizi Ayakta iken, ayaklarınızın arasında 30 veya 40 cm aralıklı olacak şekilde, dizlerinizi hafif bir şekilde bükerek, avuç içlerinizde vücudunuza bakacak şekilde 2 ağırlığı sıkıca tutup iyice kavrayın.

Diz kısmınızı hafif hafifçe bükerek, kalça kısmınızı arka tarafa doğru atın, bu arada ağırlıkların öne doğru çıkmasını sağlayın.

Sırt kısmınız ve belinizin düz bir vaziyette olmasına oldukça dikkat edin.

Daha sonra kalça ve basenlerinizi sıkarak yavaş bir şekilde doğrulun.

Bu hareketi 8 veya 10 tekrar halinde uygulayabilirsiniz.

Bu arada sırt ve kalça bölgenizde gerilme ve yanma hissedeceksiniz.

Birer dakika ara vererek 3 veya 4 set yapabilirsiniz.

Bu egzersiz hareketini 2 günde bir defa uygulayarak 2 hafta içerisinde olumlu sonuçlarını görebilir, ve şahit olabilirsiniz.

2 – Ters Adım Egzersizi

Ters Adım Egzersizi Bu egzersizde ise, orta ağırlıkta olan iki tane ağırlığı ellerinizde tutarak ayakta iken bir ayağınız diğer ayağınızdan bir ayak önde olacak şekilde dikilin.

Daha sonra sağ bacak kısmınızı 90 derecelik bir açı ile yapacak şekilde öne, diğerini ise arkaya doğru atın.

Bu arada hareketi uygularken sırtınızın dik bir konumda olmasına dikkat edin.

1 veya 2 saniye boyunca o pozisyonda bekledikten sonra diğer bacağınız ile hareketi tekrar ederek gerçekleştirin.

Her bacağınız için 15’er defa olacak sekilde bu hareketi tekrar tekrar uygulayın.

Eğer basen bölgenizde bir gerilme hissettiyseniz bu hareketi doğru bir şekilde uyguladığınız anlamına gelmektedir.

Birer dakika boyunca ara vererek 3 set şeklinde bu hareketi tekrar tekrar uygulayın.

Bu egzersiz haraketini ise 2 günde bir tekrar ederek, ilk hafta sonunda gözle görülür olumlu sonuçları görmeye başlayabileceksiniz.

3 – Ayakta Baldır Kaldırma Egzersizi

Ayakta Baldır Kaldırma Egzersizi Bu egzersiz haraketini gerçekleştirmek için bir stepin veya aynı yükseklik ölçülerine sahip olan bir başka cismin üzerinde ayaklarınızın uç kısımlarını basacak bir vaziyette dikilin.

Ayaklarınızın ucu ile yavaş yavaş bir şekilde yükselip çıkabildiğiniz en uç kısma kadar çıkın.

1 – 2 saniye boyunca bu şekilde bekledikten sonra tekrar yavaş yavaş olacak bir şekilde ayaklarınızı, topuk kısmınızın stepten aşağı tarafa gelecek şekilde aşağı tarafa hafifçe indirin.

Bu hareketi uyguladığınız esnada vücudunuz dik bir biçimde duracak ve asla bükmeyeceksiniz.

Daha sonra baldır bölümünüzde oluşan gerilmeyi hemen fark etmeye başlayacaksınız.

Bu hareketi 8 veya 10 tekrar halinde uygulayın, olumlu sonuçlar alacaksınız.

Hareketi dahada çok zorlaştırmak istiyorsanız, bir ayağınızı bükerek, tek ayak üzerinde olacak şekilde de yapıp uygulayabilirsiniz.

Bu egzersiz hareketlerini uygulayarak selülitlerinizden tamamen kurtulup rahat bir nefes alıp daha alımlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Evet, son egzersiz hareketimizide sizlerle paylaştıktan sonra, Selülitlerinizden Kurtulmanın 5 Yolu başlıklı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu yazımızdan maksimum bir fayda görmeniz dileği ile görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmımızdan bizlerle paylaşmayı ihmal etmemenizi temenni ederiz. Sağlıklı günler dileklerimizle.

Dilerseniz cilt güzelliği hakkında eşsiz bilgilerin paylaşıldığı Cilt Güzelliğinizi Tehdit Eden 5 Yanlış başlıklı makalemizede göz atabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.