Şişen Köpek Balığı Türü’nün Çok İlginç Özellikleri

Şişen Köpekbalığı ÖzellikleriKöpek balığı türleri denizlerin en vahşi hayvan türlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu balıkların her bir çeşidinin kendine özgü özellikleri, saldırı yöntemleri ve ayrıca saldırılardan korunma yöntemleri de vardır. Bizde aşağıdaki anlatımımız içerisinde şişen köpek balığı çeşidi olan köpek balığının özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Genel Özellikleri

Bu cins köpek balıkları yaklaşık olarak 1 metre uzunlukta olup bulundukları yerler genel olarak Şili ve Kaliforniya kıyıları olup burada yaşamlarını sürdürürler.

Gece boyunca sürekli olarak aktif bir halde olup kendilerine yaklaşan tehlikeli bir durumu sezdikleri anda vücut kısımlarını U şeklinde kıvırıp bu esnadada su yutarak mevcut hacimlerini 2 katına çıkarırlar.

Böylelikle balık avcılarının kendilerini bir av gibi yakalayıp çekmelerini bir hayli zorlaştırmış olurlar. Bu özellik ayrıca bu türlerin en kabiliyetli özelliklerinden bir tanesidir.


Değerli okurlarımız, Şişen Köpekbalığı Özellikleri başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bu balık türü hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki Acı Balığı Nasıl Bir Balıktır? başlıklı yazımızıda okuyabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.