Twitter Takipçi Kasma’nın 10 Etkili Yolu

Twitter Takipçi KasmaTwitter’da takipçi kasmak ve büyük sosyal platformda popüler olmak herkesin yapmak istediği ama kolay kolay başaramadığı bir durumdur. Bizde bu yazımızda eksiksiz olarak yerine getirdiğiniz taktirde kısa süre içerisinde yüksek rakamlarda takipçi elde edebileceğiniz Twitter Takipçi Kasma’nın 10 Etkili Yolu‘nu sizlerle paylaşacağız.


Twitter Takipçi Kasma Yöntemleri

1- Hashtag Kullanın: Twitter’da diğer sosyal platformlarda olduğu gibi belli konuların kolay takip edilmesine olanak tanıyan etiketlere hashtag ismi verilir. Genel olarak anahtar kelimenin başlangıcına # işareti konur. Bir çok Twitter kullanıcısının bu özelliği aktif olarak kullandığını unutmayın. Siz de hashtag sayesinde gonderilerinizin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

2- İlgi çekici paylaşımlar yapın: Twitter platformunun belki de en önemli kuralından bir tanesi size cevap yazılacak ya da retweet edilecek popüler tweetler yazmak olacaktır. Bunun için gündemi en yakından takip etmeniz gerekiyor.

Trend topic’ler hakkında yazılar yazmak çok iyi bir başlangıç olabilir. Aynı zamanda espirili bir dil kullanmaktan hiç çekinmeyin. İnsanlar Twitter’da bir bakıma eğlence için var. İlgi çeken mesajlar attığınız sürece size cevap veren ve retweet edenlerin sayısının bir hayli arttığınının zamanla farkına varacaksınız.


3- Retweet’i aktif kullanın: Unutmayın ki “Faydalı bilgiler” her zaman takip edilen konulardır. Bu yüzden son dakika haberleri olsun, ödül-promosyon haberleri ve insanlara sanal ortamda fayda verecek püf noktaları veren tweet mesajlarını düzenli bir şekilde retweet edin.


4- Takipçilerinizi asla ihmal etmeyin: Yazmış olduğunuz tweetlere verilen cevapları asla ihmal edip önemsememezlik yapmayın. Onlara siz de geri aktif bir sekilde cevap verin. İnsanlar iletişime geçmeyi çok severler. Onlara aktif bir şekilde ve zamanında gereken ilgiyi gösterirseniz sizin sıkı takipçiniz olmak isteyeceklerdir.


5- Soru sorup, fikirler almaya çalışın: Twitter içerisinde vakit geçirip yeterince takipçi sayısına ulaştığınız zaman takipçilerinizi sürekli aktif tutup harekete geçirecek sorular sormaktan çekinmeyin. Size gelen cevapları zamanında retweet edin. Örneğin: okumak için önerebileceğiniz kitap var mı? Gibi sorular sorun.


6- Antipatik’lik yapmayın: Herhagi bir sosyal medya mecrası olsun veya Twitter olsun bu sosyal sitelerde nefret söylemi yaymak hiç kimseye fayda vermeyecektir. Birkaç fanatik takipçi elde etme arzusu yüzünden bu ucuz yollara asla başvurmayın. Bu durumun gerçekleşmesi durumunda, uzun vadede yalnız kalmanız kaçınılmaz bir durum olur.


7- Takipte çeşitli olun: Twitter’da takibe aldığınız kişilerin farklı yaş ve meslek gruplarından olmasına özen gösterin. Hatta Twitter’da yurt dışına çıkmayı da ihmal etmeyin. Siz de takipçilerinizin yurtdışındaki etkili profilleri takip etmesi için bir sıçrama tahtası görevi görebilirsiniz. Ayrıca uluslararası olan Twitter profillerini takip etmeniz dünya görüşünüz hakkında da takipçilerinize ipuçları verir.


8- Hiç Tanımadığınız followerlar ile tanışmaya çalışın: Sizi belirli bir zaman sonra başka çevrelerden insanlarda takip edecek. Bunları ihmal etmeyerek sizde takip etmeye başlayıp, ilgi alanlarının ne olduğunu anlayıp belirlemeye çalışın. Bu etkenlere yönelik tweetler atmaya başlayın.


9- “Mention”lara cevap vermeyi ihmal etmeyin: Sizden başka bir tweette bahsedildiği zaman bu fırsatı kesinlikle kaçırmamaya özen gösterin. Hemen bunlarla iletişime geçmeye çalışın. Konuyu açıcı nitelikte olan mesajlarınız ile iletişimi iyice geliştirin. İnsanlar TV’de olduğu gibi Twitter’da da ikili tartışmaları takip etmeyi çok severler. Tabi bu saygı sınırları çerçevesinde olup aşmayacak şekilde olsun.


10- Güncel konular ile ilgili sosyal mesajlar verin: Twitter içerisinde sosyal mesajlar vermekten asla kaçınmayın. Ama bu aşamada dikkat etmeniz gereken durum şu; herhangi bir güncel konu hakkında paylaşım yapacaksanız mutlaka o konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan paylaşım yapmayın. Bu sebeple konuyu bildiğinizi gösteren ve etkili sosyal mesajlar yazmayı asla ihmal etmeyin.


Twitter Takipçi Kasma başlıklı yazımızın sonuna geldik. Önerilerimiz hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki ‘yorum ekle’ kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki Forex Nedir? Nasıl Kazanılır? başlıklı yazımızada göz atabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.