Yanıklara Ne İyi Gelir? Doğal Tedavi

Yanıklara Ne İyi Gelir?Yanıklara neler iyi gelir? Yanan cilt nasıl erken iyileşir? Yanık cilt için bitkisel tedavi nasıl olur? gibi soruların cevapları kafanızı bir hayli kurcalıyorsa doğru yerdesiniz. Aşağıda yer alan yanıklara bitkisel yağ tedavileri konulu yazımızı sonuna kadar takip ederek bu sorunlardan kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz.


Yanıklara Neler İyi Gelir?

Normal hayat düzenimiz içerisinde hemen hemen hepimizin karşılaştığı ufak tefek talihsiz kazalardan bir taneside cilt yanığı kazalarıdır. Bu kazalar özellikle cildin görünen kısımlarında meydana geldiği zaman ve zamanında doğru tedavi uygulanmadığı taktirde cilt’te hoş olmayan, görüntü kirliliğine neden olan etkenler yaratabiliyor.

Ama az sonra sizlerle paylaşacağımız bazı bitkisel yağ takviyelerini zamanında uygulayarak bu sorunlardan tamamen kurtulup rahat bir nefes alabileceksiniz. İşte bu yanıkların iyileşmesine hızlı bir şekilde yardımcı olacak mucizevi bitkisel yağlar.

Yanıklara Etkili Bitkisel Yağlar

1- Nane Yağı

Nane Yağı FaydasıNane yağı, özellik olarak mutfak içerisinde meydana gelen yanıklar ( sıcak tencereye değme, buhar yanması, fırın yanıkları vb… ) için rahatlıkta kullanabileceğiniz ve nane esansından elde adilip, yüzyıllardır meydana gelen yanık vakaları için sürekli olarak kullanılmış olduğu bilinir.

Nane içerisinde yer alan mentolun yatıştırıcı ve ferahlıcı bir yapıda olan özellikleri bakımından aniden meydana gelen yanıklardaki tarifsiz acıyı hemen azaltır ve iyileşme sürecini etkili bir biçimde hızlandırır. Üstelikte çok güzel kokulu bir yağ’dır.

2- Lavanta Yağı

Lavanta Yağı FaydalarıLavanta yağı çeşidi, her zaman elinizin altında ve evin bir köşesinde bulundurmanız gereken çok kapsamlı bir yağ çeşididir. Bu şifalı ve bitkisel yağı kullandığınız andan itibaren yanık yüzünden meydana gelen acıyı çok çabuk bir şekikde hafiflettiği gibi yeni yeni hücre ve dokuların yanık olan yerde oluşmasına çok iyi olanak ve imkan tanır.

Bu faydalı yağ, yanmış olan bölgedeki cildin herhangi bir iz bırakmaması için de oldukça etkili olan bir doğal ilaçtır. Şunuda belirtmekte fayda görüyoruz ki, yanığın iyileşme evresinde bu bölgenin enfeksiyon kapmaması için temiz tutulması çok önemlidir. Lavanta yağı, antibakteriyel özelliği sayesinde yanık olan cilt bölgesini bakterilerden koruma özelliğinede sahiptir.

3- Papatya Yağı

Papatya Yağı FaydalarıPapatya yağı, Yanıklarda adeta mucize etkisi yapan bir doğal yağ çeşididir. Bu yağı roma papatyası yağı veya sarı papatya yağı olarakta tedarik edebilirsiniz. Antiseptik ve iltihap önleyici özelliği sayesinde çok şiddetli ve ağrılı olan cilt yanıklarında mükemmel bir iyileşme süreci yaratabilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca yanık bölgede gerçekleşebilecek olan ciddi enfeksiyonları engelleme özelliğinide taşır.


Evet sevgili ziyaretçilerimiz, yanıklarla ilgili çok etkili sonuçlar veren bitkisel yağlar hakkındaki yazımızın sonuna geldik. Sizde yazı hakkındaki görüş ve yanık ile ilgili anılarınızı aşağıdaki ‘yorum ekle’ kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz yağ kisti sıkıntısı çeken ziyaretçilerimiz için çok önemli bilgilerin yer aldığı Yağ Kistinden Kurtulmanın 5 Yolu başlıklı yazımızada göz atabilirsiniz.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.