Yaşlanmayı Geciktiren 10 Mucizevi Besin

Yaşlanmayı Geciktiren 10 YiyecekHiç kimse erkenden yaşlanmak istemez. Cildimizde kırışıklıklar olmasın, saçlarımız beyazlamasın ve derimiz sarkmasın, uzun zaman hep böyle kalmasını isteriz. Bunun için bakım ürünleri kullanmak veya spor yapmak tabiki önemli fakat bunlardan daha da önemlisi yediklerimize dikkat edip bunları özenle seçmek.

Peki Ne Yapmamız Gerekiyor?

Anti-aging etkisine sahip olan yiyecekler tüketmemiz gerekiyor. Bu yiyecekleri marketlerde kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Yalnız önemli olan bu besinleri düzenli bir şekilde tüketmeye çalışmak ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmek olacaktır.

Şimdi sizler için hazırladığımız aşağıdaki besin listesi ve özelliklerine beraber göz atalım.

İşte Yaşlanmayı Geciktiren Anti-Aging Etkili 10 Besin

 1. Avokado: Avokado‘da bulunan maya hücresi, oldukça fazla demir içerir. Bu da kalp hastalıkları ve kanser riskini düşürür. Bunun yanısıra avokado yağı saç ve cilt parlaklığını sağlar.
 2. ***

 3. Brokoli: UCLA(ABD’nin Kaliforniya eyâletinde, Los Angeles şehrinde kurulu bir araştırma üniversitesi.)’da yapılan araştırmalar, özellikle yeni olgunlaşmış olan brokolinin kanser riskini ciddi boyutta düşürdüğünü kanıtlamıştır. Bağışıklık sistemine büyük ölçüde katkısı olan brokoli hem detoks etkisine sahiptir hem de yaşlanmayı önler.
 4. ***

 5. Yaban Mersini: Yabanmersini C Vitamini ve potasyum içerir, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Kısa süreli hafızanın kuvvetlenmesinde çok etkilidir. Günde bir bardak yabanmersini suyu içmek hayatınızı tamamen değiştirebilir.
 6. ***

 7. Ceviz: Ceviz ve ceviz yağı kan basıncını düşürür. Bunama (demans alzheimer) riskini azaltır. Beyin fonksiyonları için çok önemli bir etkisi vardır.
 8. ***

 9. Tarçın: Tarçın hücreleri yeniler ve büyüme hormonunu etkiler. Diyabet ve kalp hastalıkları riskini düşürür, şekeri dengeler ve iyi bir antioksidandır.
 10. ***

 11. Barbunya: Protein, lif, folik asit, magnezyum, potasyum ve daha pek çok mineralle barbunya sağlık açısından önemli bir yerdedir. İyi bir antioksidandır ve yaşlanmayı geciktirir.
 12. ***

 13. Sarımsak: 1994 yılında Danimarka’da yapılan bir araştırmaya göre, düzenli olarak sarımsak yiyenlerin daha uzun süre yaşadığı ortaya çıktı. 2006 yılında yapılan bir başka araştırmada sarımsağın antioksidan etkisi ve kalp ve beyin sağlığındaki önemli etkisi kanıtlandı.
 14. ***

 15. Kırmızı Lahana: Kırmızı lahana, kalp sağlığı ve beyin fonksiyonlarının korunması için faydalıdır. Kanserden koruyucu etkisi de vardır.
 16. ***

 17. Bitter Çikolata: Siyah çikolatada bulunan kakao, kırmızı şarapta bulunan antioksidan içeriğin neredeyse 2 katına sahiptir. Yeşil çaya nazaran ise bu rakam üç katına yakındır. Siyah çikolata; kalp sağlığını korur, kan basıncını düzenler ve yaşlanmaya bağlı unutkanlığı engeller.
 18. ***

 19. Nar: İçeriğindeki nitrik oksit ile endotel hücrelerin oluşumunda etkilidir. Göğüs ve prostat kanseri risklerini azaltır. Özellikle nar tohumu yağı, yaşlanmayı önleyen bir etkiye sahiptir.

Kaynakça: http://www.detoks.net/yaslanmayi-geciktiren-yiyecekler.htm

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.