Yeni Zelanda Skippers Kanyonu Yolu

Tehlikeli ve Zorluk Derecesi Yüksek Yollardan Geçmek Tecrübe Kazandırır Mı?

Tehlikeli bir yoldan geçtiğimiz vakit ilk sürücü olarak yola yabancılık çektiğimizde veya ilk defa geçtiğimiz bir yol ise biraz çekingen bir hareketle her an birşey olacakmış gibi bir psikoloji ile o yoldan geçeriz. Aslında zorlu ve tehlikeli yollar her ne kadar bizim için risk faktörü teşkil etsede aslında biz bu yollardan geçerek bir nevi olsun tecrübe ediniriz.

Düşünsenize sürekli aynı vede düz yollardan geçen sürücünün performansı ile dere tepe zig zag veya uçurum geçitlerinde sürekli direksiyon sallayan sürücünün performansı asla bir tutulamaz. Tehlikeli veya normal tehlike babında olan yollar bizim için risk teşkil etsede aslında biz bu riski alırkende bir nevi tecrübe kazanmış oluruz. Aşağıdaki anlatımımızdada sizlere Dünya’nın en tehlikeli yollar listesine dahil olan Yeni Zelanda Skippers Kanyonu yolu‘undan bahsedeceğiz.


Yeni Zelanda Skippers Kanyonu yolu;

Skippers yolunun tamamı oldukça dar ve tehlikeli bir düzene sahiptir. Bu yolun en ilgi çeken noktası ise Skippers köprüsü üzerinden geçen bölümüdür. Bu asma köprü o kadar dar bir yapıya sahiptir ki araçlar adeta içinde sıkışacak gibi bir izlenim vermektedir.


Skippers Kanyonu Yolunun Tarihi Geçmişi;

Skippers kanyonu yolunun geçmişinin 1800’li yıllara kadar uzandığı söylenen ve tarihe nakşedilmiş bilgiler arasındadır. Tehlikeli geçiş güzergahlarının üst safhada olduğu bu yolun tamamlanması tam 22 yıl gibi uzun bir süre sürmüştür. Vahşi bir doğa ortamında kendi başına sonsuza uzanıyor gibi görünen bu yolda sürücü olmak için, gerçekten de iyi bir nedeni olmalı insanın.

Yazar: Admin

BilgiveSozler.Com, ziyaretçilerine çeşitli kategorilerde eşsiz bilgi makaleleri ve sözler sunmayı amaç edinmiş bir web sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.